www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Archives

Nasze zamiłowanie do polityki

stare ksiązki
Polska to szczególny kraj, w którym w każdym kącie debatuje się o politykach. Spory na te tematy kończą dowolną suto zakrapianą rodzinną uroczystość. Uwielbiamy ze sobą walczyć o własne poglądy polityczne. Mało tego, jeszcze pełniejszą radość sprawia nam udowadnianie błędów drugiej stronie. Ale nasze animozje to nie jedyny powód, dla którego uwielbiamy politykę.

W dziecięcym świecie zabawek

miś pluszowy
Kiedy czekamy na narodziny naszego potomka, zazwyczaj planujemy rozmaite rzeczy. Myślimy o tym, jakie będzie, kim zostanie w dorosłym życiu. Niejedni rodzice już wyobrażają sobie, jak ich maleństwo kończy renomowane uczelnie i jest światowej sławy lekarzem lub genialnym sportowcem. Są to rzecz jasna nasze pobożne życzenia. Z autopsji wiemy dobrze, że pociechy wcale nie chcą w tych sprawach słuchać rad starszych opiekunów, tylko konsekwentnie podążają własną ścieżką. I wiemy, że nie będziemy w stanie tego naszym latoroślom zabronić. Ale możemy także sprytnie pokierować decyzjami naszych pociech, we właściwy sposób je edukując.

Jak wydać książkę naukową

książki
Właściwie każda dziedzina nauki – bez względu na to, czy mowa jest akurat o naukach ścisłych czy typowo humanistycznych – cały czas przechodzi przez intensywny rozwój. Trzeba jedynie spojrzeć na rozmaite publikacje naukowe dotyczące wszystkich współczesnych dziedzin nauki oraz na to, jak często wychodzą nowe rzeczy tego typu aby błyskawicznie zdać sobie z tego sprawę. Coś takiego jest oczywiście doskonałą wiadomością dla każdego z nas, bo korzystanie z tego typu publikacji może być przede wszystkim niesamowicie wręcz pomocne w nauce, szczególnie na studiach wyższych, a oprócz tego rzeczy te stanowią po prostu świetne źródło wiedzy związanej z dowolnymi tematami. Jeśli więc interesują nas akurat jakiekolwiek dziedziny nauki to koniecznie powinniśmy wiedzieć o tym, gdzie tak w ogóle szukać tych rzeczy.

Klasyka muzyki

beatles
Muzyka pełni ogromną funkcję w naszym codziennym funkcjonowaniu i pomaga ludzkości od zarania dziejów. Była tak samo sposobem na miłe spędzenie czasu, jak i owocem geniuszu. W XX wieku, dzięki wynalezieniu takich przyrządów jak radio i nośników muzyki, jak na przykład płyty, a potem kasety magnetofonowe, muzyka stała się dostępna dla wszystkich melomanów. Zaczęły się także wykształcać gusta muzyczne, a popularni wykonawcy mogli liczyć na tłumy oddanych fanów, którzy na koncertach nucili wszystkie piosenki z pamięci.