www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Archives

Próbujmy odkrywać nową muzykę, inne gatunki

Czy funkcjonowanie bez muzyki jest w ogóle realne? Jakby nie patrzeć tak – w końcu muzyka to nie woda, jakoś tam można przeżyć bez choćby regularnego przesłuchiwania swojej ulubionej reggae płyty cd/dvd, etc. Jednak byłoby perfekcyjnie gdybyśmy w żadnym razie nie musieli niejako zrezygnować z muzyki.

Najczęsciej wybierane instrumenty ?

Muzyka od wieków towarzyszy ludziom w ich codziennym życiu, była formą komunikacji, a także wyrażaniem uczuć i emocji. Przez dziesięciolecia ludzie się nauczyli projektować coraz to doskonalsze instrument muzyczne, a także dopracowali reguły kompozycji utworów muzycznych.

Nowe, zajmujące hobby – instrumenty dęte

Pośród wielu rodzajów muzycznych instrumentów największą rolę mają dęte instrumenty, nazywane również aerofonami. Jest ich największa ilość i posiadają niezwykle ciekawą i długą historię. Wiele z nich powstało jako instrumenty stosowane przez rycerzy na polowaniach.

Instrumenty muzyczne dęte

Instrumenty muzyczne to głównie sprzęty stworzone głównie po to, żeby tworzyć muzykę. Powstawały od wieków i obecnie stanowią niezwykle liczną gromadę sprzętów służących tworzeniu muzyki. Jednakże instrumentem muzycznym bywają też rzeczy kompletnie nie powiązane z muzyką, przykładowo przedmioty codziennej użyteczności.