www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Archives

Humanista kontra ścisłowiec

Jeśli humanista twierdzi, że „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec zacznie zawieszać na nim te czworonogi, prezentując swoją przewagę w aktualnej realności. Słowa humanisty na pewno są zbyt dosadne, bo świat jest za bardzo złożony, żeby mówić o nim w sposób czarno-biały, jednocześnie należy przyznać, iż ludzie o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) umiejętnościach mająnieznacznie łatwiej. A co się dzieje w tym momencie z humanistami? Albo wpadają na jakiś pomysł, lub sfrustrowani chodzą do pośredniaka.

Szkolenia języka polskiego zaplanowane dla obcokrajowców

Nie tak dawno dziesiątki tysięcy z nas wyjeżdżały za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy. Konieczne było nauczenie się obcego języka. Dziś do Polski co roku docierają tysiące obcokrajowców szukających nad Wisłą lepszego życia.
Napływanie mieszkańców innych krajów do Polski ma swój początek niewątpliwie w wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej.

Radość i edukacja

Współcześnie najmłodsi posiadają mnóstwo możliwości rozrywki. Nad zabawkami i kompletami do gry pracują doskonali eksperci. Przy ich pomocy stały się one dodatkowo bardziej wciągające. Współczesne gry mają też bardzo dobry potencjał, jeśli chodzi o naukę. Dziecko ma możliwość bawiąc się nabywać nowych zdolności oraz informacji. To wszystko w atmosferze przedniej frajdy. Współcześnie gry edukacyjne dla dzieci są do tego stopnia pociągające, że niejednokrotnie są bardziej popularne, niż „zwykłe gry.