www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Archives

Jak wybrać idealną suknię komunijną?

Większość małych dziewczynek marzy o tym, by wyglądać jak księżniczka. Pierwsza Komunia Święta to wprawdzie wydarzenie religijne i najważniejsze jest duchowe przygotowanie do tego dnia, jednakże warto również zabiegać o to, aby dziecko pięknie się prezentowało oraz wyjątkowo się czuło. Sukienka na komunię powinna być zatem delikatna, a równocześnie bardzo gustowna i elegancka.

Zabawki dla dzieci – które artykuły warto dzisiaj wybierać, aby zapewnić maluchom warunki rozwoju?

W przeszłości rodzice, zwłaszcza w biednych domach, osobiście robili dla dzieci zabawki. Mamy szyły maskotki czy szmaciane lalki, natomiast ojcowie strugali drewniane klocki oraz samochodziki. Starsi Polacy ciągle pamiętają okres PRLu, kiedy sklepy świeciły pustkami i większość dzieci musiała się zadowalać ograniczoną ilością zabawek, z trudem znalezionych przez rodziców.

Jak nauczyć się rysować?

Zdolności plastyczne to cecha, którą posiadają nieliczni ludzie. Jest on częściowo wartością wrodzoną, jednak w większości jest do wypracowania. Tak samo rzecz ma się z talentem muzycznym; słuch muzyczny jest wartością głównie wrodzoną, z kolei poprawnej gry na instrumencie może się nauczyć prawie każdy, o ile przeznaczy na to odpowiednią ilość godzin.