www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

8 zagadnień nt. ścieżki zawodowej

Gdy pojawiła się w naszym kraju moda na studiowanie, w latach 90-tych, zupełnie zapomnieliśmy o kształceniu zawodowym. A to źle, bo aktualnie brak takich fachowców. Wielu jest magistrów różnorodnych kierunków bez widoków na lepsze życie, którzy nierzadko uciekli za granicę, żeby jakoś żyć, a mała jest ilość specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Zresztą Ci również wyjechali, bo tam zarobią naprawdę większe pieniądze.

Każdy kto mieszkał na Wyspach Brytyjskich to zarejestrował: wszędzie pełno naszych rodaków, chociaż najczęściej można ich zobaczyć właśnie w okolicach remontów czy innych miejsc, gdzie potrzebni są specjaliści od budowlanej roboty. To oni właśnie maja możliwość solidnego zarobku, kiedy wyjadą za granicę. Są tak naprawdę osoby, które zdobywają fajną pracę w biurze i tam nieźle zarabiają, ale gdyby porównać pracowników fizycznych do pracowników zatrudnionych do pracy umysłowej proporcja niestety byłaby dosyć nierówna.

Drewno w zakładzie stolarskim

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Stolarz, jak pewno każdy znakomicie wie, to osoba zajmująca się wykonywaniem mebli- przykładowo . Rzecz jasna w pracy tej niezbędna jest właściwa wiedza, narzędzia oraz doświadczenie. Aczkolwiek istnieje masa firm, jakie wykonują meble na indywidualne zamówienie Klientów, a sporządzeniem takich mebli nieraz zajmują się właśnie stolarze. Zamówienie takich mebli wymaga bezsprzecznie więcej czasu i wysiłku niż wybór gotowego już kompletu mebli, niemniej jest to wyśmienite rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nieszablonowość, wysoki poziom a także niepowtarzalność. Wprawdzie meble robione na zamówienie częstokroć są również droższe od mebli gotowych, jednak w tym wypadku z pewnością jest to dobra inwestycja, w szczególności, że Klient może sam jeden zdecydować, w jaki sposób mają wyglądać zamówione przez niego meble. Polecam zajrzeć w tym miejscu .

W sumie to zwyczajne, nasi rodacy są chwaleni za ciężką pracę, mówi się o nas, jako o dobrych pracownikach, którzy potrafią wykonać wiele rzeczy, mówi się o nas, że znamy się na rzeczy i umiemy pracować po kilkanaście godzin dziennie. Są wspomniane także negatywy, przykładowo, spożywanie alkoholu w czasie pracy, lecz przegrywają one w porównaniu z zaletami, jakie zapewniają nasi pracownicy. Ostatnio zaczyna się zmieniać także w naszym kraju. Wielu młodych ludzi zastanawia się dwa razy zanim dokonają wyboru odpowiednich studiów, ponieważ w mediach słychać co chwila, iż po studiach nic nie ma, iż jest bezrobocie i lepiej mieć fach w ręku niż papier, który nic nie oznacza. Nawet premier Polski przyznał, iż „lepiej być spawaczem niż politologiem”.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*