Aranżacja rodzinnego ogrodu – trampoliny i domki ogrodowe dla dzieci

Nim zaczniemy siać trawę, na potęgę sadzić kwiaty i układać alejki, zastanówmy się, jakie oczekiwania względem ogrodu mogą mieć nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na świeżym powietrzu. Jak wyposażyć ogród, by dzieci się nie nudziły i chętnie w nim przebywały?

Trampolina ogrodowa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aby stworzyć rewelacyjny ogród dla własnych dzieci wcale nie potrzeba wiele! Nasze dzieci nie marzą o równo przystrzyżonym trawniku, egzotycznych kwiatach i drogim placu zabaw z wyszukanymi atrakcjami. Nieposkromioną, dziecięcą energię pomagają rozładować chociażby trampoliny ogrodowe. Im większa trampolina, tym weselej. Na dużej trampolinie można skakać naprawdę wysoko i w dodatku w ulubionym towarzystwie.

Niezwykle nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, by przejrzeć nasz tekst. Jeżeli czujesz ochotę na inne, to kliknij link leczenie osoczem bogatopłytkowym i przejdź do kolejnej strony.

Trampoliny ogrodowe to nie tylko świetna zabawa, ale również ćwiczenie równowagi i kondycji – trampoliny i akcesoria ogrodowe GardenCenter.

Innym świetnym pomysłem na przygotowanie kącika dla milusińskich jest domek ogrodowy. Taki domek latem posłuży do zabawy i relaksu, a zimą możemy w nich przechowywać narzędzia! Poza tym w ciepłe dni można w nim organizować kinder bale.

Spodobał Ci się zaprezentowany post? Jeżeli tak, poznaj użyteczne informacje, które z pasją omówiliśmy w najnowszym artykule (http://www.impuls.waw.pl/).

W chłodniejsze wieczory możemy przynieść śpiwory i opowiadać dziecku zapierające dech w piersiach historie! Domki dla dzieci to miejsca pełne niezwykłych zakamarków, zaczarowanych miejsc, w których mieszka fantazja. Najbardziej uniwersalnych rozwiązaniem są stojące domki dla dzieci wykonane z drewna – możemy je zbudować sami lub kupić gotowe projekty. A jeśli na działce rośnie spore drzewo i dzieci są już starsze… domek na drzewie to strzał w dziesiątkę! Pamiętajmy jednak, by ogrodowego domku nie umieszczać przesadnie wysoko. Najlepiej wybrać platformę na wysokości 1,5 do 2m, by ewentualny upadek nie okazał się zbyt groźny. Wokół platformy należy przymocować barierki ochronne a na dole powinna rosnąć gęsta trawa, która zapewni miękkie lądowanie – polecane domki dla dzieci.

Domek dla dzieci

Źródło: http://www.gardencenter.pl/

Taki domek to miejsce, gdzie dzieci mogą zbierać swoje skarby, schować się przed deszczem i przede wszystkim ciekawie spędzać czas w otoczeniu zieleni! Kawałek równego trawnika także może okazać się bezcenny. W końcu gdzieś trzeba biegać, skakać i grać w piłkę. Dołóżmy to tego kilka przeszkód z link i szczebelek, lupę i lornetkę do oglądania roślin i zwierząt, plastikowy lub dmuchany basen – sukces gwarantowany! A co jeśli w naszym ogrodzie nie ma miejsca na trampolinę? Czasami do szczęścia wystarczy niewielki strumyk lub tryskająca fontanna. Woda jest świetną bazą do zabawy. Poza tym przyniesie ukojenie w upalne dni, a odpowiednia aranżacja może spełniać funkcję ogrodowej umywalki.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*