www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Aranżacja rodzinnego ogrodu – trampoliny i domki ogrodowe dla dzieci

Nim zaczniemy siać trawę, na potęgę sadzić kwiaty i układać alejki, zastanówmy się, jakie oczekiwania względem ogrodu mogą mieć nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na świeżym powietrzu. Jak wyposażyć ogród, by dzieci się nie nudziły i chętnie w nim przebywały?

Trampolina ogrodowa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aby stworzyć rewelacyjny ogród dla własnych dzieci wcale nie potrzeba wiele! Nasze dzieci nie marzą o równo przystrzyżonym trawniku, egzotycznych kwiatach i drogim placu zabaw z wyszukanymi atrakcjami. Nieposkromioną, dziecięcą energię pomagają rozładować chociażby trampoliny ogrodowe. Im większa trampolina, tym weselej. Na dużej trampolinie można skakać naprawdę wysoko i w dodatku w ulubionym towarzystwie. Trampoliny ogrodowe to nie tylko świetna zabawa, ale również ćwiczenie równowagi i kondycji – trampoliny i akcesoria ogrodowe GardenCenter.

Innym świetnym pomysłem na przygotowanie kącika dla milusińskich jest domek ogrodowy. Taki domek latem posłuży do zabawy i relaksu, a zimą możemy w nich przechowywać narzędzia! Poza tym w ciepłe dni można w nim organizować kinder bale. W chłodniejsze wieczory możemy przynieść śpiwory i opowiadać dziecku zapierające dech w piersiach historie! Domki dla dzieci to miejsca pełne niezwykłych zakamarków, zaczarowanych miejsc, w których mieszka fantazja. Najbardziej uniwersalnych rozwiązaniem są stojące domki dla dzieci wykonane z drewna – możemy je zbudować sami lub kupić gotowe projekty. A jeśli na działce rośnie spore drzewo i dzieci są już starsze… domek na drzewie to strzał w dziesiątkę! Pamiętajmy jednak, by ogrodowego domku nie umieszczać przesadnie wysoko.

Aby odszukać nadzwyczajne zagadnienia w internecie, to na początku kliknij w odnośnik znajdujący się tu i przejdź dalej (http://fiorino.eu/ekotuptusie-kapcie-do-przedszkola) – zapewne nie będziesz żałować.

Najlepiej wybrać platformę na wysokości 1,5 do 2m, by ewentualny upadek nie okazał się zbyt groźny. Wokół platformy należy przymocować barierki ochronne a na dole powinna rosnąć gęsta trawa, która zapewni miękkie lądowanie – polecane domki dla dzieci.

Domek dla dzieci

Źródło: http://www.gardencenter.pl/

Taki domek to miejsce, gdzie dzieci mogą zbierać swoje skarby, schować się przed deszczem i przede wszystkim ciekawie spędzać czas w otoczeniu zieleni! Kawałek równego trawnika także może okazać się bezcenny. W końcu gdzieś trzeba biegać, skakać i grać w piłkę. Dołóżmy to tego kilka przeszkód z link i szczebelek, lupę i lornetkę do oglądania roślin i zwierząt, plastikowy lub dmuchany basen – sukces gwarantowany! A co jeśli w naszym ogrodzie nie ma miejsca na trampolinę? Czasami do szczęścia wystarczy niewielki strumyk lub tryskająca fontanna. Woda jest świetną bazą do zabawy. Poza tym przyniesie ukojenie w upalne dni, a odpowiednia aranżacja może spełniać funkcję ogrodowej umywalki.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*