Aranżujesz pokój dla swojego dziecka? Dzięki naszym sugestiom zorientujesz się, bez jakich mebli dziecko nie może się obyć

Urządzanie pokoju dla dzieci w zasadniczej mierze warunkuje wiek pociechy. W inny sposób bowiem zaaranżujemy pokój niemowlaka, inaczej zaś nastolatka, który ma wyraźnie inne wymagania. Jest jednak parę niezmiennych elementów umeblowania, bez których i mały, i większy człowiek się nie obejdzie.

Na pierwszym miejscu stoi rzecz jasna wygodne łóżko. Meble dziecięce są kolorowe, najczęściej też wykonane według określonego motywu, m.in. łóżko z baldachimem dla kochającej księżniczki dziewczynki lub łóżko – statek dla młodego pirata. Maluchy też niejednokrotnie pragną łóżka piętrowego.

Chcesz doszkolić się z tego intrygującego tematu? Więc dobrze trafiłeś. Po prostu kliknij to hotel dla dzieci gdańsk i przenieś się do kolejnej strony.

To godne przemyślenia rozwiązanie, ponieważ zawsze będzie więcej miejsca na poduszki czy maskotki, których u kilkulatków nie brakuje. Nastolatek zaś woli stonowane, a nawet ciemniejszą kolorystykę. Dba, aby łóżko pasowało do aranżacji całego pokoju oraz z chęcią dobiera łóżka, które zajmują nie tak dużo miejsca.

Pokój dziecka, łożeczko

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Korzystniej jest jednak kupić wygodne łóżko z materacem, jakie posłuży mu znacznie dłuższy czas.
Przechodząc do następnych kwestii – w pokoju naszego dziecka przyda się biurko. Już maluch bowiem chce ćwiczyć szlaczki, więc musi mieć gdzie siedzieć, a jego plecy wymagają podparcia w postaci wygodnego krzesła. Biuro dla starszego dziecka powinno być odrobinkę większe, aby pomieściło i książki, i laptopa bądź inne urządzenia. Pamiętajmy, iż nastolatek zazwyczaj ma bałagan w swoim pokoju, toteż im więcej szuflad i półek w biurku, tym lepiej. To samo tyczy się innych mebli. Tak samo meble dla dzieci, jak i meble dla nastolatka muszą składać się jeszcze z szaf i komód, w których pomieszczą się ich ubrania, zabawki oraz inne szpargały. Meble młodzieżowe dobrze jest dobierać z zainteresowanym, by nie okazało się, iż nie trafiliśmy w jego styl i nie jest zadowolony ze swojego pokoju. Można też wspólnie siąść wieczorem przed komputerem i poszperać w internecie w poszukiwaniu najlepszych kompletów.

Dobierając meble zwróćmy uwagę na jakość ich produkcji. Nie zawsze warto jest kierować się niższą ceną, gdyż meble mogą nie być tak wytrzymałe i np. ich kanty natychmiast się zniszczą. Czasami warto zapłacić więcej pieniędzy, ale za to mieć wymarzony i komfortowy pokój. Więcej na

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*