Artykuły dla niemowląt

O ile w twoim mieszkaniu niedługo pojawi się dziecko, musisz się odpowiednio przygotować. Najważniejsze jest zneutralizowanie wszelkich groźnych miejsc w domu. Rozpocznij od ukrycia w bezpiecznym miejscu wszystkich ostrych przedmiotów.

Później poobserwuj cztery kąty z perspektywy malucha i zbadaj, gdzie znajdują się groźne krawędzie, które mogą poważnie zranić dziecko. Zakryj je skrupulatnie czymś mięciutkim – na przykład skrawkami gąbki. Mądrze jest zakupić specjalne zapory dla niemowlaka, które odseparują od pokojów z niewłaściwymi dla niego przedmiotami. Takie zapory kupisz w dobrych sklepach z meblami.

Przydatne są specjalne akcesoria dla niemowląt (np. ), bo produkty przeznaczone dla najmniejszych maluchów muszą charakteryzować się delikatnością.

Zaprezentowana sugestia okazała się dla Ciebie użyteczna? W takiej sytuacji sprawdź oprócz tego inne podobne wpisy i zobacz więcej wskazówek tutaj (https://placezabaw.com.pl/rodziny/play-city/drewniane-place-zabaw/).

Kosmetyki zwykle używane przez dorosłych nie powinny być używane na bobasach, które mają delikatniejszą skórę. Dostawcy preparatów kosmetycznych zwykle posiadają w ofercie osobne linie produktów dla niemowlaków – są to często rozmaite posypki i kremy.

Rozsądnie jest wyłożyć trochę gotówki na jakościową pościel dla niemowląt. W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć wiele odmiennych wzorów takich kołderek, ale najważniejszą sprawą, na jaką powinni patrzeć rodzice, jest surowiec, z którego zrobiona jest dana pościel dla niemowląt (). Musi to być materiał niezwykle delikatny, który nie będzie wywoływał nieprzyjemnych podrażnień u berbecia.

Jeżeli chodzi o barwy, warto zignorować głupi stereotyp, że dziewuszki powinny być otaczane kolorem różowym, a chłopaki niebieskim. Co ciekawe, ten stereotyp powstał całkiem niedawno temu – jeszcze w pierwszych latach XX wieku stosowana była norma zupełnie odwrotna. Warto posłuchać speców w dziedzinie rozwoju bobasa oraz badaczy, którzy opisują, jak złe jest wpychanie berbeciów w zatęchłe ramy płciowych ról.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*