Kobiece spojrzenie na kulturę współczesną

Aaa zatrudnimy clowna, sztuka teatralna

Autor: Robert Jaworski
Źródło: TEATR MONTOWNIA

Sztuka współczesna wcale nie musi być dziwna. Dobrze poznać różne jej oblicza, aby dobrze ją ocenić. W dużej ilości działań artystycznych wielu galerii prosto się pogubić. Karina Marusińska czy jakiś kompletnie inny artysta? Sporo zależy tu od personalnych potrzeb,a także od przyzwyczajeń estetycznych widza, bądź najzwyczajniej od jego gustu. Należy jednak poszerzać zawsze wiedzę o nowych artystach.

Natalia Brożyńska to niesamowicie młoda oraz utalentowana studentka z łódzkiej PWSFTviT, która uczyła się na wydziale animacji i efektów specjalnych.

Interesuje Cię tylko wiarygodna informacja spod linku (http://sweet-home.pl/)? Jeżeli tak, to zachęcamy do przejrzenia naszej witryny, gdzie stale wyszukasz autentyczne newsy.

Jako pracę zaliczeniową na I roku studiów stworzyła zapadający w pamięć film animowany „Drżące trąby”, który dzięki humorystycznym akcentom, świetnej realizacji ,jak również całkowitej bezpretensjonalności z miejsca pozyskał sympatię internautów. Film opowiada historię animowanych bohaterów: Pafnucego (Trąbczyńskiego) i Kalasantego (Jewstachijewicza-Sokowa), jak również Prosiaka-statysty. Został on obejrzany jak na razie przez około ćwierć miliona widzów. Autorka posiada w dorobku również inne filmy. Kanały internetowe ,a takżei specjalne programy telewizyjne oferują tutaj sprytne i łatwe rozwiązaniem, które pozwala każdemu znaleźć inne wiadomości na temat filmów tej autorki. Kto potrzebuje dowiedzieć się więcej może także wpisać w swoją wyszukiwarkę sieciową zapytanie Natalia Brożyńska (prace zobaczysz tu).

Karina Marusińska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się wzornictwem ,a także projektowaniem ceramiki. Odbywała studia w ramach licznych programów stypendialnych: w Hiszpanii, we Francji, w Warszawie. Teraz działa ona na wrocławskiej ASP jako asystentka w Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej. Jest od 2012 roku doktorantką na Wydziale Ceramiki i Szkła. Ponadto zajmuje się także dydaktyk, jest animatorką kultury, organizatorką imprez artystycznych, a także popularną inicjatorka wydarzeń społecznych. Podejmuje działania z zakresu dizajnu, performance, instalacji, video, czy fotografii. Eksperymentuje wiele w ramach intrygujących działań artystycznych. Swoimi pracami bada wiele procesów granicznych, porusza zagadnienia związane z kwestiami ekologicznymi ,jak również z socjologią. Więcej na:

Fenomenalnym pomysłem będzie również zaznajomienie się twórczością Anny Halarewicz. Anna Halerewicz Pochodzi ona z Wrocławia. Moda i jej wpływ na człowieka to ważne motywy jej dzieł czy rysunków. Posiadała dużo wystaw, a jej różnorodne dzieła można też było jak do tej pory oglądać w wielu magazynach takich jak chociażby Twój Styl, Exklusive, Bluszcz, Wprost, Viva!Moda, Take me, Elle, Barrel. Polecane wystawy tychże artystek można także przejrzeć w prasie specjalistycznej czy katalogach kulturowych, dostępnych w mieście. Wizyty na wystawach artystów wcale nie muszą być zbyt kosztowne. Wręcz przeciwnie, są one najczęściej perfekcyjnie dopasowane do potrzeb i możliwości pieniężnych zwykłego konsumenta. Dużo z nich jest nawet zupełnie za darmo.Dobra galeria ze sztuką, przykładowo z dziełami Anny Halerewicz to miejsce, jakie zdecydowanie należy odwiedzić poszukując intrygujących doznań estetycznych.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*