Bajki dla dzieci i produkcje Disneya, czyli jakie bajki powinniśmy włączać dzieciom, żeby wyniosły z nich jedynie mądre treści

Każde dziecko ma jakąś ulubiona bajkę, którą lubi oglądać niezależnie od humoru. Oglądanie bajek przez dzieci może przynosić wiele korzyści, jednakże gdy będą one nieodpowiednie, dziecko może wynieść z nich błędne przekonania o otaczającym świecie.

Piękna i Bestia

Autor: Michael Lombardi
Źródło: http://www.flickr.com
Kilkanaście lat temu, można było być spokojnym, pozostawiając naszą pociechę z bajkami. Niemal wszystkie bajki oraz programy dla dzieci wyświetlana w telewizji przekazywały wartościowe treści. Popularne filmy animowane, które zna każdy z nas, uczyły dzieci empatii tudzież niezwykle pobudzały wyobraźnie. Z upływem czasu bajki dla najmłodszych zaczynają tracić na wartości, coraz więcej pojawia się bajek, w których wiele jest przykładowo przemocy.

Intrygują Cię prezentowane tu zagadnienia? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze ten odnośnik – są tu ważne informacje, które również Cię zainteresują!

Z tego powodu właśnie niezwykle istotne jest, żeby kontrolować to, co oglądają nasze dzieci jak również odpowiednio dobierać animowany repertuar. Najpopularniejszymi bajkami, które są znane w każdym kraju oraz mają ogromny wpływ na wychowanie naszych dzieci, są bajki Disneya. Kto z nas nie widział poruszającej historii Kopciuszka bądź Królewny Śnieżki?

Bajki Disneya są dobrym przykładem na to, iż można w interesujący a także pouczający sposób przedstawiać losy bajkowych bohaterów. Nie spotkamy w nich mnóstwa przemocy a także można oglądać je kilka razy, a nigdy się nie znudzą. Bajki Disneya takie jak na przykład uwielbiany przez wielu Król Lew poruszają w dzieciach niezwykłe emocje i uczą tego co jest dobre a co złe. Jest to niezwykle istotne w wychowaniu dziecka, dlatego warto zwrócić uwagę na to jakie treści mogą przekazywać oglądane przez dziecko filmy animowane. Możemy być również pewni, iż po obejrzeniu filmów Disneya naszemu dziecku nie będą się śniły koszmary. Wiele bardzo dynamicznych i przepełnionych przemocą animacji sprawia, iż dzieci mają kłopoty ze snem. W przeciwieństwie do nich, bajki Disneya są spokojne i idealnie nadają się dla dzieci w niemal każdym wieku, uwielbiają je również starsi widzowie.

dziecko

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, gdy nierzadko pozostawiamy dzieci przed ekranem telewizora, należy zwracać uwagę na jakość animacji bądź bajek wyświetlanych w telewizji. Programy a także bajki dla dzieci mogą wiele ich nauczyć, mogę też bardzo szkodzić w ich wychowaniu, warto więc wybierać te, które niosą ze sobą wartościową treść – bajki disneya.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*