

W większości przypadków ogromne znaczenie posiada również muzyka. Pod względem cech zewnętrznych jednak także zazwyczaj nie ma ustalonych konkretnych reguł. Toteż nie każdy łysy człowiek, ubrany w bojówki czarne wojskowe i ciężkie obuwie, musi być skinheadem, czy też się za takiego uważać.
Ciało i włosy
Ogólnie przyjęte jest, że przedstawiciele danej subkultury nierzadko są rozpoznawani po tym, jakie włosy posiadają. I tak wymienieni skinheadzi będą bez wyjątków łysi, metale to posiadacze długich włosów, rastafarianie posiadają dready. W czasach świetności subkultury punków charakterystycznym i często widywanym elementem były wielobarwne irokezy na głowach i inne szokujące fryzury. Noszone były przez przedstawicieli obu płci.
Ślady tej mody można obserwować również dziś, jednak rzadko, a pozostałości po minionej świetności pozostały w filmach czy teledyskach z tamtych czasów. Poza włosami liczącym się elementem są również różnorodne modyfikacje ciała w formie piercingu i tatuaży.

Obecnie można zaobserwować powstanie czegoś w rodzaju subkultury, zbierającej ludzi zafascynowanych modyfikacjami ciała i poddających się wielu tego typu operacjom.
Odzież
Tak samo istotnym elementem jest ubranie. Częścią ideologii punk było niedbanie o to, co się nosi. Hippisi ubierali się w lekkie, wielobarwne ubrania. Skinheadzi posiadają swoisty „uniform”, na który składają się takie elementy jak szelki, kurtka harrington, buty martensy i szerokie spodnie. Każdy z elementów odzieży posiadał swoje znaczenie, był częścią ideologii. Ciężkie obuwie jest zresztą charakterystyczne dla kilku subkultur – metali, punków i skinheadów. Podobnie rzecz ma się z wszelkimi elementami wojskowymi w rodzaju multi camo.przejdź tutaj obrazy na płótnie obrazy na płótnieTego typu dodatki dostępne są w demobilach i e-shop’ach z odzieżą wojskową.