www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Członkostwo w subkulturze a wygląd. Dowiedz się jakie mają fryzury i akcesoria

Subkultury są grupami społecznymi, podkreślającymi swoją odrębność w stosunku do całości społeczeństwa. Aktualnie definicje oraz granice konkretnych subkultur są niewyraźne; ich największa popularność przypadała na drugą połowę dwudziestego wieku. Każda z grup ma własną odrębną ideologię, od której ludzie należący do grupy uzależniają swój styl życia. Poza tym znaczna część z nich dostosowuje swój wygląd zewnętrzny do określonego wzorca, indywidualnego dla określonej grupy.

W większości przypadków ogromne znaczenie posiada również muzyka. Pod względem cech zewnętrznych jednak także zazwyczaj nie ma ustalonych konkretnych reguł. Toteż nie każdy łysy człowiek, ubrany w bojówki czarne wojskowe i ciężkie obuwie, musi być skinheadem, czy też się za takiego uważać.

Ciało i włosy

Ogólnie przyjęte jest, że przedstawiciele danej subkultury nierzadko są rozpoznawani po tym, jakie włosy posiadają. I tak wymienieni skinheadzi będą bez wyjątków łysi, metale to posiadacze długich włosów, rastafarianie posiadają dready. W czasach świetności subkultury punków charakterystycznym i często widywanym elementem były wielobarwne irokezy na głowach i inne szokujące fryzury. Noszone były przez przedstawicieli obu płci.

Ślady tej mody można obserwować również dziś, jednak rzadko, a pozostałości po minionej świetności pozostały w filmach czy teledyskach z tamtych czasów. Poza włosami liczącym się elementem są również różnorodne modyfikacje ciała w formie piercingu i tatuaży.

Skórzane szelki

Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz

Obecnie można zaobserwować powstanie czegoś w rodzaju subkultury, zbierającej ludzi zafascynowanych modyfikacjami ciała i poddających się wielu tego typu operacjom.

Odzież

Tak samo istotnym elementem jest ubranie. Częścią ideologii punk było niedbanie o to, co się nosi. Hippisi ubierali się w lekkie, wielobarwne ubrania. Skinheadzi posiadają swoisty „uniform”, na który składają się takie elementy jak szelki, kurtka harrington, buty martensy i szerokie spodnie. Każdy z elementów odzieży posiadał swoje znaczenie, był częścią ideologii. Ciężkie obuwie jest zresztą charakterystyczne dla kilku subkultur – metali, punków i skinheadów. Podobnie rzecz ma się z wszelkimi elementami wojskowymi w rodzaju multi camo.przejdź tutaj obrazy na płótnie obrazy na płótnieTego typu dodatki dostępne są w demobilach i e-shop’ach z odzieżą wojskową.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*