www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Ciekawy i pożyteczny sposób na przyjemną dla dziecka naukę

Wszyscy rodzice wiedzą, że najlepszą metodą nauki najmłodszych jest taka, która odbywa się poprzez zabawę. O ile w okresie letnim można by pójść do parku albo ogrodu botanicznego, to w zimie możliwości są trochę mniejsze.

Wtedy niezłym wyjściem mogłyby być edukacyjne gierki komputerowe.
zdjęcie w ramce na ścianie

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie internet jest miejscem, gdzie znajdziemy różne przydatne portale, w których są wartościowe gry, które rozwijają nie tylko wyobraźnię, ale również m.in. umiejętność kreatywnego myślenia czy chociażby liczenia. Najważniejsze jest to, żeby gry na przegladarkę były dla dzieciaka ciekawe, gdyż tylko wtedy przyniosą one pozytywne efekty. W takich portalach gry rozdzielone są nie jedynie na poszczególne kategorie wiekowe, odpowiednie dla dzieci na różnych etapach edukacji, ale i kategorie merytoryczne, przykładowo gry strategiczne czy też puzzle. Są również tego typu, które mogłyby usprawniać pamięć.

Również od strony graficznej gry przeglądarkowe są stworzone w bardzo atrakcyjny dla dzieciaków sposób, są pełne kolorów i płynącej z głośników przyjemnej melodii. Dzieciaki mogłyby w ten sposób przyjemnie i, co tak samo ważne, pożytecznie spędzać własny czas. Można w nie grać nie jedynie na komputerze, ale także na smartfonie czy też tablecie. Należy tylko pilnować, żeby potomstwo nie męczyło zbytnio swych oczu.

Istnieją jednak również gry, które pomagają w nauce np. języka angielskiego głównie poprzez powtarzanie przykładowych wyrazów. Mniejsze dzieci mogłyby w ten sposób poznawać przeróżne dźwięki, które wydawane są przez zwierzaki. Mogą też za pomocą gry zdobyć miłość do dzikich zwierząt.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*