www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Odrobinę sentymentalnie na temat nowoczesności

Współczesne technologie zintegrowały się z naszym życiem. Często bezrefleksyjnie korzystamy z dobrodziejstw współczesnych wynalazków. Tak samo instynktownie jak dawniej postępowali nasi ojcowie albo dziadowie, korzystając z wiedzy zawartej w domowych zapiskach, zawierających tajny przepisy wytwarzania zakwasu. Drobnych reperacji uczył tata, tajniki pichcenia zdradzała babcia czy też matka. Było tak jeszcze ćwierć wieku temu.

audiobooki - przykłady

Autor: Phillip Stewart
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj nasze życie niesamowicie przyśpieszyło.

Czy pragnąłbyś zgłębić wątek opisany w tym artykule? Jeśli jesteś za, to czytaj pod adresem (http://menua.pl/Wiatrowki,c,629) kolejne interesujące treści.

Sporadycznie mamy wolną chwilę na powolny tok klasycznego nauczania. Ponieważ jednak życie nie zna pustki dziurę po dawnych metodach nauki sztuki życia wypełnił internet, poradniki książkowe i poradniki audiobooki (przeczytaj też tutaj: opowiadania audiobooki). W ten właśnie sposób w czasie wolnym możemy z słuchawkami na uszach poradzić sobie z zaszczepieniem drzewek czy z niedużymi naprawami w domu, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na nasz stan konta.

Gdy przed domem a także w domu kompletnie wszystko już zostało odnowione (nowiusieńka altanka lśni razem z zielonym płotkiem), możemy wygodnie ułożyć się w hamaku i odsłuchać powieści i opowiadań w formie audiobooków. Czy będą to opowiadania tuzów literatury czy autorów mniej popularnych (a nawet rozpoczynających karierę „młodych wilków”) nie jest to istotne. Ważne jest to, abyśmy dobrze wypoczęli.

Audiobooki (więcej: religia na audiobookach) wkraczają nawet w mogłoby się wydawać konserwatywne ze swojej natury zakątki życia jak religia albo religioznawstwo. Na rynku można dostać dużą ilość pozycji audiobooków w w/w tematach. Dział religia audiobooki nie ogranicza się tylko do wydań Biblii, można nawet dostać traktaty teologiczne najbardziej światłych umysłów, od papieży po myślicieli świeckich – tak wybitnych jak Kołakowski, który pomimo że był człowiekiem niewierzącym snuł myśli o religii chrześcijańskiej tak inteligentne, iż jego tezy o kondycji człowieka i jego relacji z Bogiem wykorzystywane są jako racje w dysputach religioznawczych czy też bywają podstawą homilii co ambitniejszych Wikarych czy Proboszczów. Ku użytkowi i radości parafian.

I tym sposobem nowoczesność wkrada się w każdy zakamarek naszego życia.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*