www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Odrobinę sentymentalnie na temat nowoczesności

audiobooki
Współczesne technologie zintegrowały się z naszym życiem. Często bezrefleksyjnie korzystamy z dobrodziejstw współczesnych wynalazków. Tak samo instynktownie jak dawniej postępowali nasi ojcowie albo dziadowie, korzystając z wiedzy zawartej w domowych zapiskach, zawierających tajny przepisy wytwarzania zakwasu. Drobnych reperacji uczył tata, tajniki pichcenia zdradzała babcia czy też matka. Było tak jeszcze ćwierć wieku temu.

audiobooki - przykłady
Autor: Phillip Stewart
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj nasze życie niesamowicie przyśpieszyło. Sporadycznie mamy wolną chwilę na powolny tok klasycznego nauczania. Ponieważ jednak życie nie zna pustki dziurę po dawnych metodach nauki sztuki życia wypełnił internet, poradniki książkowe i poradniki audiobooki (przeczytaj też tutaj: opowiadania audiobooki). W ten właśnie sposób w czasie wolnym możemy z słuchawkami na uszach poradzić sobie z zaszczepieniem drzewek czy z niedużymi naprawami w domu, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na nasz stan konta.

Gdy przed domem a także w domu kompletnie wszystko już zostało odnowione (nowiusieńka altanka lśni razem z zielonym płotkiem), możemy wygodnie ułożyć się w hamaku i odsłuchać powieści i opowiadań w formie audiobooków. Czy będą to opowiadania tuzów literatury czy autorów mniej popularnych (a nawet rozpoczynających karierę „młodych wilków”) nie jest to istotne. Ważne jest to, abyśmy dobrze wypoczęli.

Audiobooki (więcej: religia na audiobookach) wkraczają nawet w mogłoby się wydawać konserwatywne ze swojej natury zakątki życia jak religia albo religioznawstwo. Na rynku można dostać dużą ilość pozycji audiobooków w w/w tematach. Dział religia audiobooki nie ogranicza się tylko do wydań Biblii, można nawet dostać traktaty teologiczne najbardziej światłych umysłów, od papieży po myślicieli świeckich – tak wybitnych jak Kołakowski, który pomimo że był człowiekiem niewierzącym snuł myśli o religii chrześcijańskiej tak inteligentne, iż jego tezy o kondycji człowieka i jego relacji z Bogiem wykorzystywane są jako racje w dysputach religioznawczych czy też bywają podstawą homilii co ambitniejszych Wikarych czy Proboszczów. Ku użytkowi i radości parafian.

I tym sposobem nowoczesność wkrada się w każdy zakamarek naszego życia.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*