www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Coś dla dźwiękowców

Domowe studio muzyczzne to marzenie wielu osób. W dzisiejszych czasach nie jest to już tak nieosiągalne jak dawniej. W poniższym tekście opiszemy Ci najprostszy badania na stworzenie całkowitego systemu produkcyjno – nagraniowego który bez zarzutu sprawdzi się zarówno podczas rejestracji nagrań jak i późniejszej obróbki czy też produkcji muzyki

Podstawą do pracy w dobrym studiu muzycznym będzie komputer urządzony w odpowiednie oprogramowanie, to do tej jednostki będziemy podłączać kolejny oprzyrządowanie, także aż do niego będzie trafiał dźwięk nad którym potem będziemy pracować. Obecnie większość nowoczesnych komputerów ze średniej półki wyposażonych w spore krążki, szybkie, wielordzeniowe procki oraz odpowiednią ilość pamięci są w stanie z powodzeniem pomóc nam jako stacje robocze.
Kiedy podejmiemy już decyzję z jakiego oprogramowania będziemy korzystać

własne studio nagraniowe

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com

, przyjdzie pora aby wyposażyć się w adekwatny akcesoria. Zaczniemy od właściwego interfejsu fonii – inaczej mówiąc karty muzycznej stworzonej do rejestracji dźwięku i pracy nad nim. Jeśli mamy aktualnie sprzęt to należy wyposażyć się w urządzenia za pomocą których będziemy do niego wprowadzać dźwięk.

Bazowymi narzędziami będą tutaj [T]mikrofon[/T] dynamiczny oraz keyboard. Klawiaturę sterującą tak samo jak mikrofon wybieramy według naszego portfela. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do gry na pianinie należy rozejrzeć się za klawiaturą, która jest wyposażona w 88 klawiszy ważonych i mechanizm młoteczkowy czynny tak aby odpowiednio formować grę na pianinie. Skoro możemy już tworzyć i rejestrować to warto teraz rozważyć nad drugim etapem produkcji nad dźwiękiem czyli jego obróbką.

Bardzo ważnym narzędziem do tego celu jest odsłuch w postaci dobrych głośników. Najlepszym pomysłem będą odpowiednie monitory studyjne, czyli zestaw głośników (doskonałej jakości wyposażenie możesz wynająć w zlokalizowanym Bielsku-Białej studio nagraniowym) które są zbudowane naumyślnie dla zapewnienia odpowiedniej jakości tonu który jest wytwarzany w taki sposób aby poszczególne amplitudy nie były koloryzowane. To oznacza, iż monitory studyjne nie będą grały tak „ładnie” jak kolumny od wieży ale dzięki temu będą grały liniowo dzięki czemu audio który na nich wykreujemy będzie dobiegał tak samo, niezależnie od warunków w jakich następnie będzie odtwarzany.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*