www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Jakie interesujące rzeczy może zaoferować Łódź odwiedzającym tę miejscowość, gdzie najlepiej zrobić w Łodzi zakupy.

Jednym z większych miejscowości w Polsce jest Łódź, i choć nie może poszczycić się tak bogatą historią jak Warszawa, Wrocław albo Gdańsk, to sporo jednak może zaoferować. W rzeczywistości prawdziwa historia tego miasta rozpoczyna się w dwa wieki temu, gdy zdecydowano że miasto to zostanie przemysłową stolicą. Przez wiele lat Łódź kojarzona była przede wszystkim z przemysłem włókienniczym, jaki nadal doskonale się tam trzyma, ale poza tym w mieście tym działają bardzo nowoczesne fabryki sprzętu komputerowego, AGD i RTV.

Zakupy w sieci

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętać też trzeba, że w mieście tym jest zlokalizowane jedno z największych w naszym kraju centrów handlowych, a kolejne od jakiegoś czasu już jest w planach. Należy także wspomnieć o leżącym bardzo blisko tego miasta Tuszynie, który jest znany w Polsce z wielkiego placu targowego, na jakim można kupić w zasadzie wszystko co się chce. Z tego też powodu to miasto coraz częściej gości turystów, którzy je odwiedzają głównie w celu zrobienia zakupów – kliknij w odnośnik.

Dzisiaj zakupy w Łodzi to w pierwszej kolejności dwie duże handlowe galerie, czyli Manufaktura oraz galeria (sprawdź propozycję) Łódzka. Manufaktura jest uznawana za największe powierzchniowo centrum rozrywkowo-handlowe w naszym kraju, powstało blisko dziesięć lat temu na terenie starej fabryki. Całkowita powierzchnia centrum wynosi 27 hektarów, na których znajduje się centrum rekreacji i rozrywki z kinem i ścianką wspinaczkową, kompleks kulinarny a także kulturalny – kliknij.

Dopełnieniem wszystkiego jest ogromna przestrzeń do handlu, którą zajmuje prawie trzysta sklepów ze wszystkich branż.

Jeżeli chcesz przeczytać większą ilość danych na omawiany wątek – znakomicie się składa, gdyż jest już pełna informacja (https://e-militaria.pl/), którą można zobaczyć tu.

Dzięki tak szerokiej propozycji w Manufakturze można kupić praktycznie wszystko, czego się będzie potrzebować. Wiele osób robi też zakupy w Galerii Łódzkiej, również położonej na terenach pofabrycznych, choć sam budynek jest zupełnie nowy, oddany do użytkowania w roku 2002. Powierzchnia całej galerii wynosi blisko 50 tysięcy metrów kwadratowych, na jakich jest otworzonych blisko dwieście z wielu różnych branż, banki oraz kawiarnie, bary i restauracje.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*