www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Dlaczego należy czytać ciekawą literaturę?

Czytelnictwo na niemal całym świecie znacznie spada. Niby jesteśmy sporo mądrzejsi, niż poprzednie pokolenia, a i tak nie czytamy aż tak sporo. Naturalnie i tak nie należy sądzić, iż niegdyś absolutnie wszyscy czytali książki – przecież analfabetyzm stosunkowo od niedawna nie jest problemem polskiego społeczeństwa. Jednakże fakty są takie, że ulega pomniejszeniu liczba tych osób, które potrafią docenić książkę. Z jakich przyczyn spada ciągle czytelnictwo w Niemczech, USA, Norwegii albo u nas?

książki przygotowujące do matury

Autor: Alberto G.
Źródło: http://www.flickr.com

No cóż, zapewne chodzi o to, iż ciągle doba jest krótka – jeżeli przez znaczącą część doby smacznie śpimy, zarabiamy na utrzymanie, dzielnie się uczymy, a do tego posiadamy sporo znajomych, nie może za bardzo zdziwić, iż na książki nie starczy nam czasu. Naturalnie nie należy zapominać o najpoważniejszych zjadaczach czasu – komputer, oglądanie TV oraz granie w gierki.

Zainteresowany tematem? Czytaj o nim znacznie więcej. Dlatego użyj adresu (http://www.clarias.pl/akcesoria-c-900_928.html), jaki przeniesie Cię na stronę! Zachęcamy!

Pewnie gdyby przed kilkoma dekadami ludzie mieli możliwość siedzieć na Youtube czy Kwejku, dużo mniej chętnie sięgaliby po nawet ciekawe książki (Książki na ).

Oczywiście to wszystko wymówki – kiedy pytamy się swojego znajomego z jakich powodów nie przeczytał nawet Sienkiewicza, bardzo często możemy usłyszeć, iż w rachubę wchodzi chroniczny brak czasu. Dobra wymówka! Przecież owy znajomy w większości przypadków spędzi bardzo dużo czasu na chociażby graniu albo oglądaniu głupich blockbusterów! A przecież książki sprawiają, że człowiek ma okazję nareszcie się wyciszyć, odpocząć. Należy również docenić fakt, iż Książki zwiększają naszą wyobraźnię, zasób używanego słownictwa albo wiedzę o bardzo wielu dziedzinach.

Pewnie w Sieci, np. na forach, trudno to dostrzec, ale sporo osób nagminnie popełnia błędy ortograficzne. Oczywiście aktualnie błędy są podświetlane, zatem to spowodowało, że trudniej o popełnienie błędu, ale co z tego, skoro codziennie wypisujemy przykładowo faktury VAT? Następny argument za tym, aby nareszcie sięgnąć po książkę. Nie ma skuteczniejszego sposobu na walkę z dysortografią, aniżeli właśnie nawet głupia książka. Ciągle będzie spadał poziom czytelnictwa, to jasne, ale miejmy nadzieję, iż polskie elity nie będą zaliczać się do tego niezbyt chlubnego grona.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*