Co jest ważne, gdy chciałbyś rozpocząć swą historię z perkusją?

Dla wielu ludzi może to być ogromna przyjemność, jednak jest to także ciężka praca.
Jeśli chcielibyśmy zostać samoukiem i nauka gry na perkusji pod okiem doświadczonego nauczyciela nie wydaje nam się potrzebna, powinniśmy być bardzo cierpliwi.

praca

Należy od pierwszych dni nauki pamiętać o metronomie. To narzędzie zagwarantuje Ci równe granie, ponieważ to na Tobie jako perkusiście będzie spoczywać utrzymanie rytmu utworu. Na samym początku nie trzeba kupować drogiego metronomu. Na początek wystarczyłby nawet prosty program do komputera lub komórki. Można by także pobrać metronom ze strony online. Rozpoczynając swą przygodę z perkusją, powinieneś posiadać własny styl. Inspiracje mógłbyś czerpać od innych i odgrywać covery lecz zawsze staraj się dorzucić coś od siebie. Niezwykle istotny jest poprawny układ rąk oraz utrzymywanie pałeczek. Już od pierwszych lekcji musisz zwracać na to baczną uwagę. Istotne jest także to, aby regularnie ćwiczyć. Lepiej będzie, kiedy każdego dnia będziesz ćwiczył po czterdzieści minut, niż 2 dni w tygodniu po trzy godziny.
nauka gry na perkusji

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Nuty na perkusję nie są złożone. Materiałów obecnych w sieci nie będzie można opanować bez znajomości nut. Dobrze by było, jakbyś na początkowym etapie nauki, korzystał z pobierania lekcji u doświadczonego perkusisty. Doświadczony nauczyciel pozwoli uniknąć złych zwyczajów w grze, jakie mogą pojawić się na początku. Pomoże Ci także poznać wszystkie strony takiego zawodu jak bębniarz. Nie można zaniedbywać na początku nauki gry na samym werblu lub padzie perkusyjnym. W ten sposób zdobyta technika szybko się przełoży na grę na kompletnym zestawie perkusyjnym. Trzeba słuchać rozmaitych rodzajów muzyki.

Zainteresował Cię ten wpis? Będzie nam miło, jeśli postawisz na przeczytanie kolejnych. Po prostu kliknij hiperłącze (https://www.rego-bis.pl/nasze-kierunki/czarnogora/) i wejdź do kolejnej strony.

Przyniesie Ci to więcej idei na Twą grę i pozwoli do pewnego stopnia kreować swój styl.

Dobrym pomysłem jest zebranie ekipy oraz założenie formacji muzycznej lub spotkanie się od czasu do czasu z osobami grającymi na różnych instrumentach. Bardzo istotna jest umiejętność współpracy z różnorakimi muzykami.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*