www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Studenci we Wrocławiu

Obecnie można zaobserwować znaczny wzrost liczby studiujących młodych ludzi niż to miało miejsce przykładowo dziesięć lat wcześniej. Zapanował swoisty trend w aspekcie studiowania na uczelniach wyższych, zwłaszcza w większych miejscowościach. Z tej przyczyny spora liczba młodych ludzi przeprowadza się ze wsi i małych miast do dużych miast. Jednym z chętnie wybieranych polskich miast studenckich jest Wrocław. Popularność tego miejsca wynika przykładowo z tego, że działa tam sporo wyższych uczelni, zarówno państwowych, jak i niepublicznych.

studenci słuchający wykładu w sali

Autor: George Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór kierunków również jest duży i nieustannie rośnie, rozszerzając się na przykład o takie kierunki jak socjoterapia (ciekawe źródło: zobacz szczegóły). Ponadto ogólnie życie studenckie we Wrocławiu jest bardzo bogate. Istnieje i prężnie działa sporo lokali i innych miejsc, gdzie są stałe rabaty po okazaniu legitymacji studenckiej. Liczbę studentów we Wrocławiu widać szczególnie w okresie początku roku akademickiego, kiedy to przyjeżdżają oni z rodzinnych domów do miasta.

Rozmaite formy studiowaniaZnaczna liczba i zróżnicowanie wrocławskich uczelni gwarantuje spory wybór form studiowania. Przede wszystkim możliwe jest studiowanie dzienne i zaoczne, na uniwersytetach publicznych i prywatnych. Szkół prywatnych także jest sporo, oferują one niekiedy kierunki, jakich nie można spotkać w żadnym innym miejscu, jak na przykład dziennikarstwo muzyczne. Studiowanie na takiej uczelni łączy się jednak z płaceniem opłaty. Oprócz tego jest także bogata oferta studiów podyplomowych, które są bardzo korzystnym uzupełnieniem wiadomości zdobytych w tradycyjnym toku studiów. Tam również oferowane są niestandardowe kierunki, jakim jest przykładowo oligofrenopedagogika.

Chętnie wybierane kierunki
Obecnie można spostrzec tendencję do preferowania przez młodzież kierunków z gatunku bardziej humanistycznych. Dlatego ogólnie uniwersytet posiada więcej studentów niż politechnika. Niesłabnącą popularność mają kierunki filologiczne, jak między innymi filologia angielska (dowiedz się), polska i inne. Coraz chętniej wybiera się również kulturoznawstwo lub antropologię. Natomiast na politechnice chętnie wybierane są kierunki łączące się z informatyką oraz telekomunikacją. Istnieją również uczelnie związane typowo z medycyną czy sportem.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*