Współczesny egzamin maturalny

Obecnie egzamin maturalny przebiega zgoła inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Uległ zmianie zakres tematów, które do tego egzaminu trzeba umieć, a także system nauczania do matury. Bierze się to na przykład z reformy edukacji, która wprowadziła szkoły gimnazjalne, a do tego skróciła czas nauki w liceum do trzech lat.

Z tej przyczyny przygotowania do matury muszą zamknąć się w krótszym okresie czasu. Wiele osób jest zdania, że poprzedni system jest bardziej korzystny, a stara matura była testem na znacznie wyższym poziomie. Nie jest to stuprocentowo prawdą. Dzisiejsza matura kładzie bowiem nacisk na skontrolowanie innego rodzaju umiejętności niż stara matura.

Kiedy będziesz szukać innych tego typu danych na wątek podnoszony w opisywanym wpisie, to wejdź tu (https://www.pomoceszkolne24.pl/mapy-scienne/1/312/) – niewątpliwie te artykuły również Cię zaciekawią!

Kolejną różnicą było stworzenie szerokiego wyboru pomocy typowo maturalnych takich jak „angielski kurs do matury”, które mają ułatwić uczniowi przyswajanie niezbędnej wiedzy poza murami szkoły.

Język polski

Przygotowania do matury

Autor: Jixar
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o odstępstwa pomiędzy starą a nową maturą, zazwyczaj za przykład podaje się maturę z polskiego. Egzamin ustny z języka polskiego odbiega bowiem znacznie od swojej wersji z przeszłości. Niegdyś opierał się on na losowaniu zagadnień z podanego zestawu, a następnie na odpowiedzi na pytania w sposób ustny. Obecnie matura z tego przedmiotu opiera się na własnoręcznym opracowaniu przez ucznia prezentacji. Tematy są podawane przez nauczycieli, uczniowie mogą też wymyślać własne, które muszą być zatwierdzone.

Szukasz użytecznych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (www.varsovia.edu.pl/) na pewno Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz tam wiele bardzo ciekawych informacji.

Sam egzamin to wygłoszenie prezentacji przed komisją, najlepiej z zastosowaniem pomocy w formie prezentacji multimedialnej, plansz i tak dalej.

Przygotowania do egzaminu maturalnego

Dzisiejszy system edukacji zazwyczaj skutkuje tym, że w szkole ponadgimnazjalnej przez dwa lata realizowany jest typowy program zajęć, a dopiero w trzeciej klasie rozpoczynają się przygotowania typowo do matury. W ramach przygotowań organizuje się rozmaite lekcje dodatkowe z przedmiotów, z których uczniowie zdają maturę. Ponadto można również korzystać ze specjalnych opracowań, których jest wydawanych bardzo dużo z rozmaitych przedmiotów. Kurs maturalny z matematyki może przydać się wielu osobom, w szczególności że na dzień dzisiejszy jest ona przedmiotem obowiązkowym dla wszystkich. Wiele osób decyduje się także na korzystanie z korepetycji w celu poprawienia swojego poziomu z różnych dziedzin.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*