www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Co należy zrobić, aby poradzić sobie wreszcie z matematyką?

Jeśli ktoś jest tzw. humanistą – w sumie to ostatnimi czasy mocno kontrowersyjne określenie, bardzo często ma spore problemy z matematyką. A poza tym, w zasadzie jakość nauczania tego przedmiotu w naszych szkołach nie cechuje się za bardzo dobrym poziomem. To sprawia, że jeżeli komuś Bozia nie dała dużego talentu matematycznego, w wielu przypadkach ma znaczne problemy. Jednakowoż można powiedzieć, iż tak czy siak na spokojnie można opanować bądź co bądź królową nauki w taki sposób, aby mieć okazję bez zbędnego stresowania się zdać do następnej klasy.

Przykładowo logiki jest w stanie nauczyć się niemal każdy uczeńz takich serwisów jak .

Jednakowoż z matematyką kłopot jest zasadniczy – jeżeli nie umiemy nawet podstaw, ciężko nam pójść dalej. Z np. kartkówką z historii jest zgoła odmiennie: czyli można powiedzieć, że jeśli nie mamy pojęcia o choćby czasach prehistorycznych, ale kartkówka jest z I wojny światowej, i tak poradzimy sobie.

tautologia.pl

Kiedy w grę wchodzi logika i pozostałe zagadnienia matematyczne, niestety jest dużo gorzej. I właśnie dlatego jak zapewne każdy się domyśla, trzeba postarać się pomimo zwątpienia opanować nareszcie podstawy. Trudne to, ale ciężko opanować trudniejsze przykłady, jeżeli miewamy nawet wielkie kłopoty z tabliczką mnożenia.

Warto także rozwiązywać zadania zamieszczane w Internecie na – wystarczy dobrać sobie temat, na przykład negację czy funkcje logiczne, a z całą pewnością trafimy na wiele zadań. W szczególności interesujące są ćwiczenia z gotowymi odpowiedziami. Powodują, że nawet jeśli całkowicie nie wiemy w jaki sposób rozwiązać ową zagadkę, mamy okazję przynajmniej zapoznać się z odpowiedzią. Pewnie zawsze coś tam mądrego zapamiętamy. Naturalnie tego typu ćwiczeń trzeba ogarnąć sporo więcej!

Są nauczyciele, którzy świetnie znają matematykę, a na dodatek umieją jej nauczać. Niby gdzie takowych znaleźć? Rozchodzi się naturalnie o korepetycje. Można śmiało powiedzieć, że choć często nie posiadamy pieniędzy na korki, a może i wolnego czasu oraz chęci, tak czy siak powinniśmy jakby nie patrzeć przynajmniej raz w trakcie tygodnia uczyć się pod okiem doskonałego matematyka, który umie nauczyć nawet tak ciężkich tematów jak negacja czy algebra. W żadnym przypadku nie można uważać, że korki to strata czasu.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*