www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Co wiemy o zawodzie radcy prawnego?

Jak trwoga to do Boga, a jak kłopot prawny to do radcy prawnego. Tak jesteśmy w stanie zdefiniować wiele okoliczności, które mają miejsce w naszym życiu. Jednakowoż trwoga może się pojawić przy okazji właśnie tego typu, nie do końca dla nas czytelnej okoliczności. Co w takiej sytuacji robić? Faktycznie istnieje parę ewentualności, jednocześnie nie powinniśmy przeceniać swoich mocy, a tym bardziej kogoś, kto na zagadnieniu się kompletnie nie zna. Co to znaczy? Zamiast korzystać z porad znajomych, pseudospecjalistów, zamiast porad poszukiwać na forach internetowych, korzystniej zgłosić się do specjalisty – radcy prawnego.

Jest to prawnik, który świadczy pomoc prawną podmiotom gospodarczym, ale także jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tu (https://www.winski.pl/ochrona-znakow-towarowych.html) inne tego typu materiały – one też są warte zainteresowania.

Polega ona na dawaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, tworzeniu projektów aktów prawnych.

Prawnik

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Radca może także występować przed urzędami oraz sądami (oferta na ). W historii tego zawodu możemy wyróżnić 3 etapy. Najbardziej istotne są jednak dwa – pierwszy i ostatni. Pierwszy z nich rozpoczął się 13 grudnia 1961 roku, jak Rada Ministrów przygotowała uchwałę w sprawie obsługi prawnej przedsiębiorstw państwowych, zjednoczeń, a także banków państwowych.

W tej uchwale znajduje się nakaz wystosowany do podmiotów, żeby korzystały z usług prawnych tylko radców prawnych pracujących w tych jednostkach. W 1963 roku została przyjęta nowa ustawa, mocniej restrykcyjna, o ustroju adwokatury, który na przykład pozbawiał adwokatów prawa świadczenia usług wobec państwowych jednostek gospodarczych. Tak więc domeną radców prawnych stało się świadczenie usług dla tych jednostek. W ten właśnie sposób, w takim systemie radca prawny był reprezentantem państwa socjalistycznego. Całe szczęście, im bliżej Wolnej Polski, tym pojawiały się lepsze zmiany. 23 grudnia 1988 roku przyjęto ustawę o działalności gospodarczej, gdzie w jednym z przepisów wspomniano, iż udzielanie prawnej pomocy jest jednym z rodzajów działalności gospodarczej, oferowanej na rzecz podmiotów gospodarczych.

Najważniejsze i zasadnie ramy świadczenia zawodu radcy prawnego zdefiniowała tak zwana wielka nowelizacja ustawy o radach prawnych.

Ten artykuł, który teraz czytasz posiada fascynujące dane, lecz jeżeli chcesz zdobyć podobne wiadomości na podnoszony wątek, to sięgnij po więcej.

Wprowadziła ją ustawa z dnia dwudziestego drugiego maja 1997 roku. Aktualnie już bez przeszkód można korzystać z oferty radców prawnych. Co więcej można wybrać specjalistę, który nam najbardziej pasuje, zdecydować się na kancelarię (przykład), która świadczy najlepsze usługi, np. kancelaria prawna z Krakowa.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*