www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Czy opony zimowe to wymóg?

Autor: KURSANT

Na dworze lato w pełni, upały, nikt z nas na pewno nie myśli o zimie, a przecież to najlepszy czas, żeby rozważyć kupno nowych opon zimowych do naszego auta.

Większość dystrybutorów w tej części części cat roku wyprzedaje opony zimowe po okazyjnych cenach. Naturalnie są to nowe opony, w idealnym stanie, lecz producenci muszą opróżnić magazyny przed dostawą nowych modeli. To właśnie główny powód letnich przecen.Dlatego też urządzają wyprzedaże

Opony zimowe z to niezwykle znaczący element wyposażenia samochodu. Są ogromnie istotne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, więc nie bywajmy tej sprawy. Bywa i tak, że właściciele samochodów wcale nie zmieniają opon na dostosowane do zimowych warunków. Bronią się pozbawionymi racji bytu argumentami, jak na przykład ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież prowadzą ostrożnie itp. To błąd i zwykły brak wyobraźni! Do kolizji nie trzeba wiele, wystarczy kawałeczek oblodzonej drogi, żeby auto zaczęło kręcić piruety na jezdni.

Są niestety jednak kierowcy, którzy są dumni z tego, że nie mają w ogóle zimowych opon. To postawa godna pożałowania. Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są inaczej zrobione niż zimowe, to dodatkowo stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To przykre, ale wziąć zdarzają się ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i do tego stopnia nieodpowiedzialni. Zgroza.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważne, wiec sprawdzajmy często kondycję opon w naszym aucie. Opony zimowe to nie kaprys, to konieczność, jeżeli nie chcemy, by nasze auto zostało jeżdżącą klęską. Dobrze jest już dziś rozejrzeć się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak wiele przestrzeni, a uda nam się sporo zaoszczędzić w czasie letnich przecen.

Zainteresował Cię opisywany materiał? Jeśli tak, to sprawdź dodatkowo szczegóły pod źródłem. Zobaczysz wtedy ponadto dokładniejsze dane wiążące się z taką tematyką.

Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie na pewno znajdziemy mnóstwo ofert, a może nawet uda nam się zakupić opony lepszej klasy za mniejsze pieniądze. Na przykład Netcar.pl opony zimowe Dębica, opony zimowe Michelin i równe im marki.Jeśli nie mamy własnego garażu zawsze możemy opony przechować w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to wielkim kłopotem i opony spokojnie poczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Warto być przygotowanym.

Opony sprzedaje firma Netcar

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*