www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Specjalizacja Turystyka i rekreacja – krótkie info

Studenci
Nauka na specjalizacji Turystyka i rekreacja to połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu sporej ilości innych dziedzin, np. wiedza o środowisku, kultura, nauki humanistyczne, ekonomia i prawo. Idealnym kandydatem na studia o tym profilu jest osoba, pasjonująca się tą dziedziną, a także podróżami, sportem i sposobami wykorzystywania wolnego czasu.

Uczelnie wyższe, udostępniające wspomniany kierunek, dają możliwość nabycia informacji o prawidłowościach dotyczących tej dyscypliny a także metodach ich kształtowania. Żacy uczą się przygotowywania oferty rekreacyjnej przeznaczonej dla zróżnicowanych grup odbiorców, komunikowania się i nawiązywania kontaktów oraz wykorzystania nowoczesnych środków przetwarzania i przesyłu informacji. W programie kierunku Turystyka i rekreacja, zawarte są również kursy, dzięki którym słuchacz nabywa umiejętności w dziedzinie promocji projektów turystycznych. Prócz tradycyjnych zająć odbywają się też obozy letnie i zimowe ,a także szkolenia terenowe. Często konieczna jest nauka dwóch języków obcych.

książka
Źródło: www.morguefile.com

Studia turystyka i rekreacja dostarcza szerokich możliwości na rynku pracy ,a także mnóstwo ścieżek kariery. Absolwent wspomnianego kierunku ma szeroki wybór branż, z jakimi może związać swoją ścieżkę zawodową , a także wiele stanowisk, jakie może objąć. Po ukończeniu nauki, absolwent ma możliwość rozpoczęcia pracy w wydawnictwie przygotowującym przewodniki turystyczne, biurze podróży, jako manager w hotelu, czy pilot wycieczek.

Zafascynował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to sprawdź bez ociągania, co znajduje się w najświeższym tekście (http://www.wakacyjnywynajem.pl/noclegi/chorwacja/.typ/3) – on także z pewnością okaże się wartościowy!

/J]

Interdyscyplinarność jaką charakteryzuje się turystyka i rekreacja oraz mnogość i zróżnicowanie ścieżek rozwoju zawodowego, które ma możliwość wybrać absolwent powyższego kierunku decydują o tym, że jest on jednym z ciekawszych kierunków kształcenia.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*