www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Czy warto zapisać się na kurs języka obcego?

Przeglądając różnego typu serwisy z propozycjami pracy coraz częściej można odnaleźć pośród wymagań pracodawców znajomość języka obcego .Wbrew pozorom wymagania tego typu nie tyczą się jedynie kadry menadżerskiej, lecz też innych pracowników. Czy powinniśmy więc zdecydować się na naukę języka obcego, żeby zwiększyć swe szanse na dostanie pracy?
Odpowiedź jest oczywiście pozytywna.

Podręczniki do nauki języków

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Znajomość języków obcych może nie tylko odnieść nasze szanse na odnalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia, lecz także wyraźnie podnieść nasze wynagrodzenie. Według licznych badań, znajomość jakiegokolwiek języka obcego skutkować będzie wynagrodzeniem wyższym nawet o kilkaset złotych. Oczywiście nie tylko ze względu na karierę zawodową jest to rozsądne postępowanie. Znając języki obce dużo prościej jest jeździć po świecie, dokonywać zakupów w obcojęzycznych sklepach online, a także nawiązywać kontakty z ludźmi z innych państw. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nauka języka obcego wymaga sporego wysiłku i kilkunastu miesięcy nauki.

Winniśmy wobec tego rozpocząć naukę jak najszybciej. Żeby efekty naszych wysiłków okazały się jak najlepsze, winniśmy postawić na zapisanie się na lekcję w renomowanej szkole językowej. Jeżeli zamieszkujemy w Szczecinie, możemy zweryfikować, jakie mamy opcje do wyboru filtrując zasoby Internetu pod frazą kursy angielskiego Szczecin. Kierowanie się cenami takich szkoleń nie będzie dobrym działaniem. Nie każdorazowo kosztowne kursy są przy okazji tymi najbardziej efektywnymi.

Lepiej stawiać na szkoły, które pochwalić się mogą niemałym zainteresowaniem, posiadają dobre opinie pośród kursantów i zatrudniają doświadczonych lektorów. Rozsądnym działaniem będzie ponadto oglądanie telewizji po angielsku, sięganie po obcojęzyczną literaturę oraz włączanie angielskiego radia. Dzięki temu osłuchamy się z językiem i poznamy najczęstsze konstrukcje, a dodatkowo w kilka chwil dostrzeżemy wyraźne efekty i zrozumiemy, iż nauka angielskiego wcale nie jest taka kłopotliwa.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*