Czym jest tzw. 10 Muza, za co odpowiada i w jakim czasie się zjawiła?

Czy wiesz, że w starożytnej Grecji czczono 9 Muz – patronek różnych sztuk, jednak aktualnie kino oraz dzieła kinematografii uważa się za sztukę taką samą jak przykładowo teatr? To dlatego już od przeszło stu lat mówi się o tzw. 10 Muzach.
Obecnie teoretycznie każdy, kto ma smartfon wielokrotnie zrobił chociaż niedługi filmik obrazujący np. bawiące się dzieci czy też obejrzany na pewnej wycieczce pejzaż.

kobiety na zakupach

Źródło: travelalberta.com

Taki film to znakomita relikwia z urlopu, jaką można pokazać swym przyjaciołom albo swojej nie będącej na tego typu wycieczce familii. Należałoby wspomnieć, że nawet dzisiaj można by na wszelkie okazje, przykładowo ślub zamówić ekipę, jaka nakręci film z całej imprezy.

Na tej stronie jest wiele praktycznych wiadomości, ale szybko zobacz także inne szczegółowe informacje be active magazyn. One również są bez dwóch zdań godne uwagi.

Od jakiegoś czasu taki obraz filmowy może być zarejestrowany przez tzw. drona, czyli urządzenie latające, które w rezultacie może stworzyć film (wybierz wideofilmowanie Kraków) z niemożliwej w odmienny sposób perspektywy. Jego możliwych zastosowań jest jednak znacznie więcej, wykorzystywany jest np. poprzez agencje nieruchomości do pokazania proponowanych działek.

Jednak kiedy właściwie zaczęto rejestrować mobilny widok filmowy? Za pionierów kinematografii przypuszcza się ogólnie francuskich braci Lumière, którzy pod koniec XIX wieku pracowali nad tą techniką.

Nie stali się oni jednak pionierami tak zwanego kinematografu, gdyż sam August Lumière orzekł w przeszłości, że istniał również pewny Polak, niejaki Kazimierz Prószyński, który nas o wiele bardziej wyprzedził. Obecnie czy to w Bollywood lub w Hollywood za przemysłem filmowym stoją obszerne pieniądze, ponieważ film to już nie instrument propagandy, a przede wszystkim rozrywka.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*