Dla tych co nie uwielbiają czytać

Czasami dzieje się tak, iż ktoś nie posiada czasu czytać książek, albo nie kocha tego zrobić, ponieważ podczas tej czynności bardzo szybko męczą mu się oczy, a co się z tym wiąże, boli go także głowa. Na szczęście możemy posłuchać jak ktoś kolejny nam czyta, tak identycznie jak możemy miast iść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym konkretna sztuka będzie przedstawiana, a więc robiąc inne rzeczy, mamy szansę równocześnie się z nią zapoznać.

Słuchowiska to dziś megaprodukcje

Dawniej, gdy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie stała się ona tak mocno modna, niesamowicie popularne było w radiu tak zwane słuchowiska. A więc przedstawienie, albo małe scenki czytane przez aktorów, lub pracowników radia, które mówiły co się dzieje, a nasza wyobraźnia miała szansę samodzielnie tworzyć przed nami to, o czym właśnie słuchaliśmy. Teraz może takie słuchowiska nie są aż tak popularne jak dawniej, ponieważ posiadamy telewizję i kino, jednak w tych starszych rozgłośniach, które pamiętają jeszcze tworzone słuchowiska, czasami możemy się spotkać z ich przedstawianiem, a co się z tym łączy należy ich wysłuchać, ponieważ naprawdę nieprawdopodobnie mogą rozbudzić wyobraźnię do działania oraz sprawić, że będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.

Bardzo modne są obecnie audiobooki

słuchawki - niezbędne dla fanów słuchowisk

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą popularnością teraz cieszą się audiobooki , a więc płyty, albo plik, w którym ktoś czyta nam książkę, lub czasami nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest fantastyczne dla tych, którzy nie mają chwili na to, by usiąść z książką w ręce oraz zagłębić się w czytanie.

Nie czekaj, ponieważ jesteśmy tutaj (www.varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/) dla Ciebie. Zrobiliśmy bardzo ciekawe posty. Pragniesz się z nimi zaznajomić? Namawiamy do nowej strony.

Tu możemy włączyć płytę jeżeli chcemy, czy to w pojeździe, czy w czasie porządkowania domu, i posłuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to wspaniały sposób na poznanie się z fabułą, oczywiście pod warunkiem, jeśli potrafimy być odpowiednio zdyscyplinowani oraz rzeczywiście potrafimy się wsłuchać w to co słyszymy i nie będziemy co chwilę odpływać myślami ku kolejnym sprawom, ponieważ wtenczas może się okazać, iż pominiemy dużą część książki.

To pozwala nam być ze wszystkim na bieżąco

Kiedy bardzo pragniemy posłuchać fabułę jakiejś książki, a nie posiadamy możliwości jej przeczytania, to z pewnością takie jej wysłuchanie będzie wspaniałym pomysłem. Tak identycznie jak uruchamianie czytanych książek dzieciom, dopomoże nam rozbudzić ich wyobraźnię i wytrenować w nich cechę dokładnego słuchania.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*