www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Dlaczego studia informatyka są jednym z najczęściej wybieranych kierunków?

Pełnoletność jest to czas wielu postanowień przed jakimi zostaje postawiony młody człowiek. To wówczas w niejaki rodzaj rozpoczyna podejmować decyzje na własną rękę. Jedną z takich najważniejszych postanowień będzie dalsza nauka. Jak wiemy w owym czasie duża ilość z nich napisze maturę a potem nastanie czas decyzji studiów. Dla jednych będzie to prosty wybór, ponieważ od lat dany zawód był pielęgnowany. Dla innych, podstawowym sensem decyzji tego a nie innego kierunku będzie wizja godnej pracy. Zatem idąc tym tropem warto zastanowić się, które kierunki studiów będą opłacalne.

studenci

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Wg analiz ciągle prym wiodą, takie kierunki jak prawo jak i medycyna. Tymczasem ostatnio nadzwyczaj często typowanym kierunkiem są studia informatyka. Zasadniczym motywem tego wyboru będzie nieustannie rozwijająca się technika, jaka zapewnia wiele możliwości. Obecnie niemalże w niejednej branży życia wykorzystuje się nowych technik. Zatem w ostatnich latach tak dużo firm o tematyce programistycznej zaistniało na rynku. W momencie, gdy analizuje się propozycje pracy to prawie jedna druga anonsów jest powiązana z pracą programisty. Ten stan będzie się utrzymywał bądź wręcz zainteresowanie na bardzo dobrych programistów, wzrośnie. Absolutnie dlatego studia informatyka są coraz mocniej kultowym kierunkiem studiów- więcej. Duża ilość szkół wyższych, aby wyjść naprzeciw przewidywaniom rynku jak i studentów, postanowiło otworzyć dodatkowy kierunek informatyki. Możliwości po zyskaniu kierunkowego wykształcenia bywa wyjątkowo duża: będzie dość dużo ofert pracy jak i wynagrodzenie w tej branży należą do jednych z najwyższych.

zajęcia

Autor: Mario Behling
Źródło: http://www.flickr.com
Średnio programista (rzecz jasna w zależności od umiejętności jak i doświadczenia) osiąga 3,4 razy więcej niż równa się średnia krajowa w Polsce. Oczywiście owe zarobki wraz z latami jak i doświadczenia bezpośrednio rosną. Perspektywa tak ogromnych dochodów kusi bardzo wielu amatorów informatyki. Natomiast studia informatyka bywają bardzo ciężkie i już na pierwszym roku studiów wyjątkowo duży odsetek studentów (w odniesieniu z innymi kierunkami studiów) odstępuje z ich kontynuowania.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*