Dlaczego należy uczyć się języków z fiszek?

Jedną z szczególnie popularnych metod nauki języków obcychfiszki. Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański – niezależnie od wybranego języka, przyswajanie nowych terminów jest dzięki nim znacznie szybsze i łatwiejsze.

Co to są fiszki? To nieduże kartoniki, na których po jednej stronie mieści się słowo w języku obcym, po drugiej z kolei – w języku polskim. Samo słowo „fiszka” jest zapożyczone z języka francuskiego. Aktualnie fiszki są dostępne tak naprawdę wszędzie. Można kupić je w sklepach, zamówić w sieci, jednakże warto jest także zrobić je własnoręcznie, przez to jeszcze szybciej zapamiętamy nowe frazy. Jakie plusy niesie ze sobą uczenie się z fiszek?
Przede wszystkim fiszki są skuteczne.

ksiązki

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, że przynoszą one pożądane efekty. Są właściwe zarówno dla ludzi dorosłych, jak i dla dzieci, dla których nauka z fiszkami może stać się rewelacyjną zabawą. Należy jedynie urządzić zawody, a najmłodsi przyswoją sobie nowe słowa w mgnieniu oka. Zabawa ma o wiele większe walory edukacyjne, niż samotne siedzenie z podręcznikiem i tzw. „zakuwanie”. Co poza tym?

Fiszki można zabrać ze sobą wszędzie. Są niewielkie, zatem nie zajmują miejsca. Dobrze się z nich uczyć wracając do domu – jeżeli podróżujemy środkiem komunikacji miejskiej, podczas przerwy czy nawet przypomnieć sobie nowe słowa przed zaśnięciem. Są praktyczne oraz wygodne. Można je nosić zawsze przy sobie, bowiem mieszczą się także w kieszeniach spodni. Przytoczone powyżej samodzielne tworzenie fiszek to też nieodzowna zaleta zapamiętywania w ten sposób słownictwa. Do tego fiszki do języka Angielskiego mogą zawierać nie tylko same wyrazy, ale także zdania je wykorzystujące bądź całe zwroty. Zależy to od naszej inwencji twórczej lub prawo farmaceutyczne 2021 materiałów proponowanych w sklepach.

We współczesnych czasach fiszki zaczęły również podbijać internet. Istnieje dużo serwisów edukacyjnych, które mają aplikacje z zastosowaniem fiszek online w zamian za darmowe zarejestrowanie się na danej witrynie internetowej. Warto jest sprawdzić obie metody i przekonać się, która jest dla nas właściwsza. Pamiętajmy, że nauka języków może być przyjemna, a ich znajomość jest bez wątpienia niezwykle przydatna, tak samo w pracy, jak i w trakcie wakacji, kiedy coraz częściej wybieramy zagraniczne miejsca.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*