Dlaczego warto zapisać dzieci na zajęcia pozaszkolne?

Dowiedziono wielokrotnie, że najlepszym wiekiem na zgłębianie swoich hobby i poznawanie talentów jest pierwszy etap szkolny. Wówczas dzieci mają dużo czasu z uwagi na to, że zazwyczaj zajęcia kończą stosunkowo wcześnie, a prac domowych nie ma tak dużo jak na kolejnych etapach. Wtedy właśnie dobrze jest posłać dziecko na rozmaite zajęcia pozalekcyjne. Powinno się jednak pamiętać, by wszystkie decyzje podejmować zgodnie z wolą i chęciami pociechy.

Korzystną praktyką jest prezentowanie mu rozmaitych opcji, jednak nie może się to odbywać na zasadzie zmuszania – . Oprócz tego sporo umiejętności obecnie okazuje się niezwykle potrzebne, a najłatwiejsze do przyswojenia są właśnie w wieku dziecięcym. Tak jest na przykład judo, karate czy pływaniem. Na tak wczesnym etapie dzieci zwykle nie boją się głębokiej wody, a nowe zdolności przyswajają w szybkim tempie. Z tego powodu tak często wyszukiwane w Internecie są takie frazy jak „nauka pływania”.

Innym, po lekcjach o charakterze sportowym, typem aktywności pozaszkolnych są rozmaite zajęcia muzyczne. Warto wykazać zainteresowanie tą opcją zwłaszcza w sytuacji, gdy widać że dziecko ma słuch muzyczny, odtwarza dźwięki z otoczenia śpiewem lub na instrumencie. Dobrym pomysłem jest właśnie zakup nieskomplikowanego instrumentu, na przykład małego syntezatora w celu sprawdzenia, czy pociecha się nim nie zainteresuje i nie zacznie grać. Późniejszym etapem może być zapisanie go do ogniska muzycznego czy do prywatnego nauczyciela. W każdym razie pociecha dużo na tym zyska i opanuje nowe umiejętności.

W szkole podstawowej najczęściej dzieci uczą się już obcych języków (FasTracKids: zajęcia dla dzieci). Najczęściej jest to tłumacz przysięgły gliwice angielski. Program szkolny często jednak jest zbyt ograniczony, przez co nie wykorzystuje potencjału młodych umysłów. Te z nich, które wychowały się w wielojęzycznych rodzinach, najczęściej uczą się obcej mowy w sposób automatyczny (-> sprawdź przykłady o szkole pływania). Pozostałe dzieci nierzadko są zapisywane przykładowo na kursy językowe w ramach uzupełnienia programu proponowanego w szkole. Niekiedy także potrzebny jest nauczyciel, dzięki któremu dziecko lepiej poradzi sobie w szkole. Hasła w rodzaju „korepetycje angielski Warszawa” są niezwykle często wyszukiwane na stronach internetowych.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*