Dobre i złe strony nowoczesnej telewizji

Telewizja to medium znane już od dziesiątków lat. Przez te wszystkie lata w telewizji sporo się zmieniło, a ewolucja ta dotyczyła nie tylko spraw technologicznych związany z telewizorami, choć to rzeczywiście odegrało wielką rolę. Od dawna można również napotkać na opinie, według których telewizja to medium służące manipulacji i sama w sobie jest niezwykle szkodliwa.

Telewizja

Autor: LG전자
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie można obserwować dość duży spadek popularności tego medium, co wypływa głównie z ogromnej popularności sieci WWW. Jednak cały czas telewizja ma wielkie rzesze miłośników w bardzo zróżnicowanym wieku. Bycie odbiorcą telewizji niesie za sobą zarówno wady, jak i zalety. Rzecz jasna zasadnicza sprawa odnosi się tak jak w przypadku większej części środków masowego przekazu do umiaru w oglądaniu, który pozwala na pozostawanie obiektywnym. Generalnie obecnie bardzo powszechna jest telewizja cyfrowa, poprzez którą ma się do dyspozycji bardzo dużo rozmaitych programów. O obecnej ofercie dostawców można dowiedzieć się wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „telewizja cyfrowa we Wrocławiu”.

Ogromny zasób kanałów i programów

Jak już zostało uprzednio wspomniane, współczesna telewizja cyfrowa ma do zaoferowania wielki wybór jeśli chodzi o kanały. Generalnie ich ogólna liczba stale rośnie, ponieważ nieustannie wymyśla się nowe, dedykowane różnym grupom odbiorców. Przykładowo w ostatnim czasie wprowadzono sporą liczbę kanałów telewizyjnych przeznaczonych dla przedstawicieli poszczególnych płci. W tym zbiorze są przykładowo liczne kanały o tematyce związanej z kuchnią i gotowaniem, które ze swej natury często dedykowane są kobietom. W opozycji do nich znajdują się takie, które zajmują się na przykład motoryzacją.

Strata wolnego czasu

Telewizory Philips z linii 6000

Autor: Philips
Źródło: Philips

Za jedną z głównych wad telewizji uważane jest to, że stanowi ona „pożeracz czasu”. Wielu ludzi bowiem spędza przed telewizorem zbyt wiele czasu, przeznaczając na to przykładowo wszystkie wolne chwile. Oglądanie telewizji bywa bardzo ciekawą rozrywką czy metodą odpoczynku jedynie wtedy, gdy robi się to raz na jakiś czas. Od takiego spędzania czasu można się bardzo łatwo uzależnić. Bardzo często słyszy się krytykę wobec rodziców, którzy zamiast wykorzystywać czas z własnymi pociechami sadzają je przed telewizorem.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*