Dokąd sięga konwenans przebierania się w różne stroje przy niektórych słynnych sposobnościach?

Konwenans przebierania się na bale maskaradowe sięga średniowiecza oraz wywodzi się ze solarnej Italii. Pochodzący z tamtąd oligarchowie ubierali je, aby upodobnić się do różnorodnych postaci słynnych z mitologii.

rodzina

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawą nowinką jest fakt, że karnawał był jedynym sezonem w roku, kiedy panowało społeczne pozwolenie na ubieranie damskich ubiorów poprzez mężczyzn.
gry

Autor: Allison Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Tak bogata historia nie może pójść w niepamięć, przeto do dzisiaj w wielu krajach globu kontynuuje się tradycję atrakcyjnej zmiany swego wyglądu, przykładowo poprzez przebrania na Halloween. W wielu – szczególnie angielskich państwach wieczorami 31-go października obchodzi się związane z maskaradą święto. Nie jest to święto państwowe, jednak jest jednym z najbardziej popularnych świąt w roku. W naszej ojczyźnie ludzie ubierają przebrania na Halloween od ok.

Aby dostać dodatkowe wiadomości o tej tematyce wejdź do następnej strony. W niej na pewno zaintryguje Cię kompleksowa informacja.

lat 90-tych dwudziestego w. W najwyższym stopniu kojarzona z nim jest dynia z wyciętymi oczyma, nosem i ustami. Dodatkowo bardzo często zamieszcza się w niej jakieś źródło światła, przykładowo lampę czy kiedyś świeczkę. Inne znane przebrania na Halloween to np. duchy, wampiry, wiedźmy, trupie czaszki czy czarne koty.

przebrania na halloween

Autor: Teatr Praga
Podobnie długą tradycję mają maski weneckie – bardzo pomocna strona, mądrze jest odwiedzić. Konwencja ich zakładania sięga co najmniej XIII w.. Nosząc maski weneckie wszyscy ludzie niezależnie od ich statusu publicznego czy finansowego mogą być tym, kim pragną. Nie jest istotne, czy pracuje się jako służąca czy pani domu.

Obywatele są wtenczas nierozpoznawalni. Takowe maski weneckie rozdzielają się na wszelakie rodzaje. Najpopularniejsza z nich to bauta, jaka zakrywa calutką twarz, lecz jej dolna partia nie przylega do brody.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*