www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Doskonałe nakrycie do stołu – jaka zastawa będzie najładniejsza?

Niejedna pani domu pragnie olśnić swoich gości. Można to wykonać na wiele sposobów – jednym z nich jest odnalezienie perfekcyjnej zastawy stołowej.
Wszystko ma własne trendy, nawet talerze, miski i zestaw noży.

sklepy proponują nam mnóstwo wzorów i form – nic zatem zaskakującego, że nierzadko mamy problem, co zakupić. Ostatnimi czasy coraz modniejsze stają się na przykład talerze kwadratowe-polecam przeczytać. Takie talerze są bardzo oryginalne i pięknie prezentują się na stole, szczególnie w towarzystwie gustownych elementów.

pediatra

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę talerze, szczególnie te do obiadu, to bardzo istotny element stołowej zastawy. Spełnia on kilka funkcji.

Musisz pamiętać, że nasza witryna pomoże Ci w wyszukaniu interesujących informacji na każdy temat. Ta strona zapewne Ci się będzie podobała.

Talerze powodują, że korzysta nam się z nich wygodnie albo też nie. Właśnie one odpowiadają za wzrokowy odbiór całego nakrycia. Dodatkowo, talerze kwadratowe będą też decydować ile zjemy – im zgrabniejszy talerz, tym mniejsza ilość jedzenia się na nim pomieści. Powinno się także zwracać uwagę na tworzywo, z którego talerze zostały wykonane. Im będzie grubszy, tym dłużej będzie możliwe cieszyć się taką elegancką zastawą.

Kształt to nie wyłączny element, na który trzeba zwracać uwagę w czasie zakupu talerzy. Liczy się dodatkowo kolor – czasami to on stanowi o naszym samopoczuciu przy jedzeniu i apetycie. Białe talerze kwadratowe są najbardziej klasyczne, to również tyczy się koloru czarnego. Tego typu barwy dopasowują się do wszystkiego, można je używać w czasie zwyczajnego obiadu, ale także w czasie istotnej oraz eleganckiej kolacji.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej strony, gdzie przygotowaliśmy atrakcyjne wpisy – wejdź w link torty na zamówienie.

Bardzo często jednak kobiety decydują się na inne kolory, aby dodać własnej kuchni odrobinę więcej barw.

Jeśli chodzi o tworzywo, najlepiej kupować talerze wyprodukowane z ceramiki lub też szkła. To w największym stopniu eleganckie talerze, są jednocześnie niewrażliwe na zniszczenia oraz zadrapania. Oferowane są również zastawy wykonane z materiałów sztucznych, jednakże nie wywołują one tak dużego wrażenia jak wykonane z ceramiki.
Do zastawy dobierz także pasujący zestaw noży,zestaw noży aby uzupełnić całość.
Talerze, zwłaszcza te eleganckie, to czasem dość drogi koszt. Warto jednak posiadać choć jeden elegancki komplet stołowej zastawy, żeby być gotowym na wszystkie niespodziewane okazje.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*