Dzieje spotów reklamowych w pigułce

W obecnych realiach na rynku, praktycznie w każdym sektorze, istnieje wielka konkurencja. Marki aby zaciekawić swoim asortymentem licznych odbiorców, potrzebują nieźle się nagimnastykować. W kraju taka sytuacja ma miejsce właściwie od niedawna. Lecz Stany Zjednoczone, kolebka konsumpcjonizmu, już na początku XX wieku zajmowały tym problemem.

Reżyser podczas pracy

Autor: Hayden Irwin
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem pojawiły się tam pierwsze agencje marketingowe. Na początku reklamy pokazywano w prasie a także w radiu, były opracowywane przez najlepszych specjalistów. Jednak wraz z pojawieniem się telewizji, zaczęto realizować spoty reklamowe.

Gdy interesuje Cię prezentowany temat, to odsyłam do tej strony (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/elektryczne/), gdyż znajdziesz tutaj masę ciekawych zagadnień na ten temat.

To właśnie one zaczęły mieć najpotężniejszy impakt na wybory ludzi w Ameryce. Bazowały one na tak zwanych dżinglach, krótkich kompozycjach muzycznych, zazwyczaj śpiewanych i szalenie chwytliwych, które polecały dany produkt. Najpierw spoty reklamowe występowały w barwach biało-czarnych, bowiem mało rodzin miało odbiornik kolorowy. Jednak skończyło się to w latach 60-tych.

Obecnie, mimo powszechności internetu, reklamy w telewizji dalej są niezwykle istotne. Obecnie tego typu produkcja filmów korporacyjnych zarezerwowana jest jedynie dla większych marek, gdyż koszt jej jest bardzo duży – Tylko czas antenowy, w zależności od stacji, może być nie do pokrycia dla nierentownych marek. Dodatkowo, przy kręceniu spotu, trzeba zaangażować bardzo dużo ludzi. Bowiem aktorzy to tylko ułamek, produkcja filmów korporacyjnych potrzebuje również pracowników technicznych. Dźwiękowcy, operatorzy, charakteryzacja i tak dalej – to wszystko jest bardzo kosztowne.

Za sprawą spotów reklamowych na przestrzeni kilku dekad rozrósł się konsumpcjonizm. Obywatele kupowali produkty zalecane w telewizji, z resztą czynią tak do teraz. Obecnie aby zrealizować reklamę (czytaj), potrzebne są duże nakłady finansowe, dlatego mogą sobie na nią pozwolić tylko najbogatsze marki.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*