www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Dzięki bogatej ofercie oświatowej szkół policealnych dla dorosłych każdy ma szansę zdobyć wymarzony zawód

Można bez cienia przesady stwierdzić, że edukacja w egzystencji człowieka, zwłaszcza tego niedojrzałego, pełni bardzo istotną rolę. Wielu rodziców twierdzi, że nawet bez matury córki będą mieć przez długi czas duże trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Doradcy zawodowi w urzędach powątpiewają w tego rodzaju stwierdzenia, bo według nich są mocno przesadzone. Jednak pozostawmy do samodzielnej weryfikacji znaczenie tej powszechnej opinii. Nie każdy były uczeń szkoły średniej z sukcesem zda egzamin na uczelnię wyższą – wystarczy, że nie zda matury.

opiekun

Autor: Szpital Medicover
Źródło: Szpital Medicover
Tego rodzaju życiowe niepowodzenie na szczęście nie oznacza, że konkretna osoba pozostaje bez szans na nowy, a nawet przyszłościowy zawód. Zamiast zostać doktorem dietetyki można przecież zarabiać na utrzymanie pracując w prywatnej placówce medycznej jako technik żywienia. W szkołach policealnych można w góra dwa lata zdobyć w gruncie rzeczy każdy zawód. Kto mieszka na Dolnym Śląsku i zaciekawiła go taka właśnie możliwość nauki, będzie zbierał wszystkie foldery, na których nadrukowano ogromny, czerwony nagłówek gdzie zdobyć zawód we Wrocławiu.

Ofertę tych szkół można podzielić na kilka grup. Pierwszą z nich jest grupa zawodów powiązanych ściśle z pracą wykonywaną w biurach, czyli technik rachunkowości czy technik administracji. Wśród maturzystów płci męskiej sporym wzięciem cieszą się kierunki politechniczne, czyli technik mechatronik lub technik elektryk. Z kolei panie

studia

Autor: Universität Salzburg (PR)
Źródło: http://www.flickr.com

częściej wybierają kierunki powiązane z pielęgnacją urody, to jest kosmetykę albo fryzjerstwo.

Drugą grupą, tą także zdominowaną przez kobiety, stanowią profesje typowo medyczne. Obecnie można kształcić się w zawodzie technika sterylizacji medycznej albo w bliskiej przyszłości zostać asystentką stomatologiczną. Natomiast absolwentki wrocławskiego liceum ogólnokształcącego będą nie raz i nie dwa wklepywały w internet frazę opiekunka dziecięca Wrocław, szczególnie jeżeli chcą zostać nianiami.

Także studenci nierzadko decydują się na naukę w szkole policealnej. Traktują ją w praktyce jako kolejny, tym razem fakultatywny, kierunek tych właściwych, czyli licencjackich studiów. I tak, studentka pielęgniarstwa będzie bliżej zainteresowana pogłębieniem swoich umiejętności ściśle kojarzonych z pracą z czterolatkami. Nic dziwnego, że także ona będzie poszukiwać na ulicy afiszy z napisem np. profesjonalna opiekunka dziecięca.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*