Ekspansja Polski to użycie nowoczesnych rozwiązań. Tylko czy to wystarczy? Czego potrzeba, by korzystać pełnymi garściami.

Zbliżające się wybory to okres refleksji. Systematycznie, jak co parę lat będziemy przeglądać obietnice wyborcze – to zrealizowane i te niespełnione. Będziemy zastanawiać się na kogo zagłosować, który w korzystny sposób wpłynie na nasze życie. To właśnie odpowiedni moment, by spojrzeć czy Polska pozytywnie ruszyła ekonomicznie naprzód, a może jednak niektóre kwestie mogliśmy rozwiązać efektywniej.

mapa
Technologia w kraju od dłuższego czasu ma swoje złote czasy. Oczywiście, nie tak długo jak ma to miejsce w Europie Zachodniej lub w Japonii, ale Polacy również dostosowali się, a także często uniezależnili się od technologii. Z własnej chęci. Trzeba przyznać, że tak jest znaczenie łatwiej. Również w przypadku techniki skomplikowanej, tej, do stworzenia której nie wystarczy parę składowych, ale skomplikowane obliczenia, odpowiednie maszyny, a także wiedza. Konkretna wiedza, której nierzadko nie jesteśmy w stanie zdobyć w Polsce. Niedawno bardzo dużo mówiło się o zdolnościach i tym, że nasi Rodacy opracowują metodę, by korzystać z niego na szeroką skalę. Grafen płatkowy, który opisujemy, umożliwia przede wszystkim znacznie korzystniej niż dotychczasowo używane materiały przewodzić prąd jak również energię cieplną. Jednak by móc go utworzyć musimy przeprowadzić syntezy, które jednak wykorzystują reaktory chemiczne. Są one obecnie słabo dostępne w obrębie naszego kraju, co nie zmienia faktu, że za granicą można dostać dokładnie taki, jaki byłby wymagany do przeprowadzenia takiej reakcji. Nie jest to jednak olbrzym wielkości tego, jaki przewożony był niedawno w Gdyni (500 ton!), bo reaktory chemiczne wymagane do produkcji grafenu są zazwyczaj o wiele mniejszych rozmiarów. Jest to pochodną faktu mniejszego zapotrzebowania na składniki przy wytwarzaniu materiału.http://dynamic-ht.com/PL-pl/agregaty-klejowe/ ekstrudery

uśmiech

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com
Trzymamy kciuki więc, by naukowcom z Politechniki Warszawskiej powiedzie się operacja sprowadzenia urządzenia i już wkrótce będziemy mogli wpisać kolejną kropelkę do rozwoju naszej wspólnej Ojczyzny. Grafen jest jednym z materiałów, jakie są coraz częściej pożądane na całym świecie.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*