Dlaczego gry karciane nadal są popularne – sprawdź

W obecnych czasach nierzadko można usłyszeć, że gry komputerowe i sieć WWW całkowicie zastąpiły tradycyjne formy zabawy i rozrywki. Nie jest to jednak do końca prawda. Gry komputerowe rzeczywiście są bardzo lubiane, jednak tradycyjne formy zabawy nie uległy całkowitemu zanikowi. Warto na przykład podkreślić, że duża część gier komputerowych pod względem fabuły oparta jest na grach planszowych lub karcianych.

gry

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com

Te ostatnie ciągle znajdują wielu miłośników, którzy niekiedy grupują się w kluby. Obecnie tworzone są także specjalne kawiarnie, gdzie można grać w planszówki i po to spotykać się z innymi graczami. Szczególnym powodzeniem cieszą się różnorodne gry strategiczne i fantastyczne, takie jak na przykład Dixit. Często również różnego rodzaju plansze i kostki do gry towarzyszą typowej rozgrywce w gry RPG, które to gry rozgrywają się właściwie w wyobraźni graczy.

Gry słowne

Od wielu lat w Polsce i poza granicami niezwykle popularne są rozmaite gry słowne i inne opierające się na posługiwaniu się językiem.

Podobny ciekawy tekst jest umieszczony tu, zatem sprawdź na witrynie i zobacz, co przeczytasz tutaj. To również powinno być w Twoim guście.

Takich gier ostatnio w ostatnich latach stworzono bardzo wiele, są w tej grupie gry popularne także w innych krajach, takie jak przykładowo Scrabble. Tytuł ten zdobył duże powodzenie na świecie z uwagi na wielką satysfakcję z gry, jak również na to, że dzięki niemu można wykazać się szerokim zasobem słów. Ponadto każda rozgrywka jest inna i interesująca, wszystko zależy od umiejętności uczestników i tego, jak grę poprowadzą.

Czy pragniesz poznać więcej (www.przerwa.studio/) na analizowane na tej stronie zagadnienie? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – nie rozczarujesz się. To pokrewna problematyka!

W oparciu o tę grę i nie tylko stworzono wiele innych, przykładowo w Polsce stworzono „Mistrza Słowa”, grę, gdzie uczestnicy rzucają kostkami, na których umieszczone są litery. Celem uczestników jest ułożenie jak najdłuższych wyrazów z określonego zestawu liter.

Gry strategiczne

Na pewno największą popularnością w świecie entuzjastów gier komputerowych cieszą się gry strategiczne. Jak sama ich nazwa podpowiada, wymagają one umiejętności myślenia strategicznego i planowania. W grach tego typu często ma się do czynienia z bitwami, planowaniem struktury armii miast itp. Także bardzo dużo gier komputerowych to gry strategiczne. Jeżeli chodzi o gry planszowe, do tej odmiany zalicza się Carcassone, w oparciu o którą stworzono także popularną grę video dobrze znaną także graczom na terenie kraju.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*