Ile należy znać znaków, żeby doskonale porozumiewać się po japońsku?

język japoński zalicza się do grupy najtrudniejszych języków na globie. Jednak ma swoich zwolenników. Bardzo wielu pasjonatów tego języka zaczyna naukę na własną rękę, żeby potem kontynuować ją z doświadczonymi nauczycielami.

Nauka języka japońskiego sprawia na pewno dużo przyjemności oraz radości osobom, które są pasjonatami japońskiej kultury. Fani Kraju Kwitnącej Wiśni uczą się języka z wszelkich źródeł, które są tylko dostępne. Język ten nie zalicza się do najprostszych, dlatego też nie trzeba spodziewać się, że wszystkie znaki języka japońskiego uda się okiełznać w trakcie jednego semestru albo jednego roku. Nauka japońskiego potrzebuje od ucznia niezwykle dużej ilości poświęceń. Rozpoczęcie tego typu nauki powinno zacząć się od znaków z grupy hiragana oraz katakana. Opanowanie takich znaków umożliwia posługiwanie się tym językiem na poziomie podstawowym. Jeśli chcesz poznać język japoński Poznań jest miastem, w którym odnajdziesz bezkonkurencyjnych nauczycieli.
szpilki

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Naukę jęz. japońskiego najlepiej rozpocząć od poznawania kanji, które składają się na rozbudowany alfabet. Wszystkich japońskich znaków jest ponad 60 tys., lecz do swobodnego porozumiewania się tym językiem wystarczyłoby poznanie ok. 2000 logografów. Tych znaków można by się uczyć ze stron fanowskich, które znajdziemy w internecie.

Czy omawiany artykuł jest według Ciebie fascynujący? Jeżeli tak, to kliknij również na pomocne teksty, które będą bardzo potrzebne.

Pozwalają one na obeznanie się z fundamentalnymi zwrotami i znakami. Następne posunięcia możemy wykonać korzystając z samouczków, które możemy znaleźć w internecie. Dalszymi krokami są kupno książek i ćwiczeń oraz zapisanie się na kurs japońskiego w placówce językowej. Można by również skorzystać z pomocy native spikera, podczas zajęć prywatnych.

Poziom znajomości tego języka jest określany na podstawie zakresu znajomości alfabetu japońskiego. Początkującym wystarczy znajomość 1000-2000 znaków. Poziom akademicki osiągany jest przy znajomości około 5000-7000 znaków. Poziom ekspercki oraz zaawansowany osiągany jest powyżej 7000 znaków.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*