www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Jakie znaczenie ma dziś muzyka?

Od wielu lat człowiekowi na każdym kroku towarzyszy muzyka, tak naprawdę obecna jest ona w każdej dziedzinie życia. Dziś muzyka pełni przede wszystkim rolę rozrywkową, lecz do niedawna miała również spore znaczenie religijne.

Gra na klawesynie

Autor: Brian Holland
Źródło: http://www.flickr.com
Przez lata ludzie dopracowywali instrumenty muzyczne, opracowywali podstawy teoretyczne aranżacji utworów muzycznych i zapisu nutowy. Pojawiły się trzy główne rodziny instrumentów, to znaczy dęte,perkusyjne i strunowe.

Każda z tych rodzin do tworzenia muzyki wykorzystywała odmienne zjawiska, w każdej z nich powstało sporo najróżniejszych rodzajów, różniących się wielkością i techniką grania.

Czyżby komentarze z www (ksiazkitanie.pl/) były o tyle inspirujące, że masz chęć napisać własny? Nakłaniamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna pomoc.

Wśród instrumentów strunowych bardzo popularne są nadal gitary, skrzypce, a także pianina i fortepiany. Wielu światowej sławy kompozytorów decydowało się na te właśnie rodzaje instrumentów i komponowało na nie wielkie arcydzieła. Ale istniały i nadal istnieją rodzaje instrumentów mniej znane, a które mają tak samo ładny i niespotykany rodzaj dźwięku. Na przykład klawesyny (porównaj ceny sklepów internetowych na jednej stronie: klawesyny elektroniczne markowe), jakie już od 15 wieku są znane w naszej części Europy, posiadają bardzo interesujące brzmienie, ale ich popularność jest dużo mniejsza od pianin albo fortepianów.

Ostatnie lata to ogromne rozpowszechnienie rozmaitej elektroniki, która weszła w każdą dziedzinę życia. Nie mogło to ominąć także muzyki, i dziś coraz częściej zamiast klasycznego instrumentu ludzie wolą kupić ich cyfrowy odpowiednik. Niewątpliwie ogromne znaczenie będzie tu mieć cena, przykładowo klawesyny elektroniczne są wielokrotnie tańsze od swych odpowiedników wyprodukowanych przed wielu laty. Oczywiście w czasie koncertów raczej się używa klasycznych instrumentów, ale do ćwiczeń i prób w domu elektroniczne modele w zupełności będą wystarczać. Ogromną popularność zyskały także w ostatnich czasach keyboardy (rozpocznij grę na profesjonalnym sprzęcie: klawiatury midi markowe). Nieduże rozmiary i bardzo duże możliwości uzyskiwania najróżniejszych dźwięków spowodowały, że dzisiaj większość muzycznych zespołów taki instrument użytkuje. Wymyślenie keyboardów spowodowało również, że muzyka na instrumentach klawiszowych mogła trafić do wielu ludzi, już za kilkaset złotych kupić można dobrej jakości instrument, na jakim można ćwiczyć w swoim domu. Dzisiaj coraz większa ilość muzyków używa z powodzeniem klawiatury midi, które dają jeszcze większe perspektywy w komponowaniu muzyki.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*