www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Pomocne wieści o klasykach rocka

Swego czasu, by posłuchać ulubionej muzyki trzeba było niejednokrotnie latami szukać wymarzonej płyty winylowej. Muzyki niepodobna było nabywać w sieci, natomiast sprowadzanie z zagranicy było niesłychanie kłopotliwe. Wielu ludzi nie miała więcej aniżeli kilkadziesiąt płyt w domu. Dziś jest inaczej. Płyty są bez trudności dostępne na portalach WWW, gdzie od ulubionej piosenki dzieli użytkownika jedno kliknięcie.

Nie tylko nowa muzyka wydaje się dziś bez trudu dostępna. Można także zgłębiać niezmierzone lądy klasycznego rocka.

Czy masz zamiar przestudiować opisywany wątek trochę dokładniej? Zobacz więc ten link – więcej w witrynie (http://scenariuszzycia.pl/wibracja-imienia/). Te porady też są praktyczne.

Tego typu bandy jak the Kinks, bądź Pink Floyd ciągle mają wiele do zaoferowania dzisiejszemu słuchaczowi . Jeszcze dziś dużo zespołów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych kwalifikuje się do faworytów niejednego nastolatka.

rock&roll

Autor: Mackenzie Brunson
Źródło: http://www.flickr.com

Cała przygoda z rockiem jako formą muzyki nie będącą jedynie papką z audycji radiowych i dyskotek rozpoczęła się w Liverpoolu. To w tym miejscu czworo młodocianych grajków stawiała pierwsze kroki grając całymi nocami po obskurnych knajpach za marne pieniądze. Minęło zaledwie kilka lat, a the Beatles uzyskali międzynarodową popularność, a w dodatku odcisnęli stałe piętno w kartach dziejów muzyki. Ich kariera rozpoczynała się od hitów, których słuchaczami mogły być wyłącznie rozwrzeszczane młodociane Brytyjki. „I Wanna Hold Your Hand” oraz mnóstwo innych były nieskomplikowanymi przebojami trafiającymi wprost do ich serc. Niedługo potem jednak Bitelsi zaczęli eksperymentować z kompozycją muzyczną i metodami studyjnymi. W ten sposób powstały takie wydawnictwa, jak słynna „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” z której utwory inspirują do dziś przeróżnych artystów na całym świecie. Rzekomo w swoim czasie byli sławniejsi, niż Jezus chrystus, bezsprzecznie natomiast stworzyli dużo zarówno odkrywczej, jak i pięknej muzyki rozbrzmiewającej w głośnikach wielu ludzi do dzisiaj.

Eksperymenty w rock&rollu w latach 60 i 70 nie zatrzymały się na Bitelsach. Pink Floyd był zespołem który to niemal totalnie zrezygnował z tworzenia hitów na rzecz estetyki graniczącej z muzyką eksperymentalną. Nie stracili przy tym silnej emocjonalności płynącej z ich płyt. Zespół po odejściu pierwszego lidera, cierpiącego na schizofrenię Syda Barretta coraz wnikliwiej rozwijał tereny narracji muzycznej jakie zapewniają nie tylko typowe, instrumentarium rocka, ale i także syntezatory i efekty nałożone podczas nagrań. Na albumie Dark Side of the Moon nie licząc wielu eksperymentów muzycznych towarzyszących chwytliwym melodiom muzycy podjęli dużo głębokich treści humanistycznych na poziome uprzednio dostępnym tylko literaturze pięknej.

Trwanie, czy natura ludzka i jego wyobcowanie to zagadnienia przewodnie płyty. TwórczośćTwórczość owego wybitnego brytyjskiego zespołu jest nieśmiertelna i każdy powinien go posłuchać, tak samo jak z resztą the Beatles .

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*