Jak a także gdzie zostać wolontariuszem?

Jako wolontariuszka możesz dla przykładu: realizować marzenia chorych maluchów, udzielać uczyć, pograć w warcaby ze starszymi osobami oraz wiele więcej.
Wolontariat jest dla ludzi, którzy skończyli trzynaście lat (młodsi mogą udzielać się w grupach przykładowo pod opieką pedagoga).

wolontariat

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com
Działać można tak w pozarządowych organizacjach (stowarzyszenia) jak też instytucjach publicznych (na przykład muzea). Ażeby być wolontariuszem, możesz się zgłosić bezpośrednio do wybranej organizacji. Wolontariuszka pomagać może w sposób indywidualny, spędzając wolny czas z podopiecznym bądź wspomagać organizowane poprzez MOPS akcje na rzecz staruszków to jest dla przykładu warsztaty psychologiczne czy też warsztaty rękodzieła.

Sprawdź ten unikalny serwis (http://pischool.pl/szkola-jezykowa-grojec/) – przedstawia on podobną problematykę i z pewnością także Cię zaintryguje. Nie zwlekaj więc i kliknij tutaj.

Pomoc seniorom będzie polegać m.in. na spędzaniu z nimi wolnego czasu na przechadzkach, wspólnych wyjściach do teatru, wspomaganiu w załatwianiu spraw urzędowych. Działania na rzecz seniorów będą polegać na wsparciu poprzez rozmowę, pomoc w codziennych działaniach czy też zorganizowanie dla nich rozmaitych zajęć według własnych pomysłów.

pokój dziecka

Autor: Steens
Źródło: Steens
Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Gota

Źródło: http://www.airnaturel.pl

Wolontariusz w hospicjum z kolei, towarzyszy chorej osobie, spędza z nią swój wolny czas czytając książki czy przechadzając się po parku. Pomaga też w organizacji różnych wydarzeń (m.in. przedstawienia, msze). Co ważne, ażeby być wolontariuszem w hospicjum, trzeba przebyć darmowe szkolenia.

W schroniskach dla bezpańskich zwierzaków ochotnicy zajmują się socjalizacją zwierzaków, ich pielęgnacją, poszukiwaniem dla nich domów oraz dokumentowaniem bieżących informacji o zwierzakach. Fundacje głównie potrzebują wolontariuszy do pieczy nad kotami, karmienia małych miotów i poprowadzenia domów tymczasowych dla swoich podopiecznych.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*