Jak bardzo j. chiński odróżnia się od języka polskiego?

Niewiele osób ma świadomość, że język chiński jest uważany za bardzo złożony. W rzeczywistości jednak język ten po prostu niezwykle odróżnia się od znanych nam języków używanych na terenie Europy.
Jeżeli będziemy chcieli nauczyć się j.

ceny
chińskiego, musimy najpierw wybrać, który z dużej ilości dialektów używanych w Chinach nas najbardziej zainteresował. J.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym serwisie artykuł? Kliknij więc dodatkowo tu i przeczytaj więcej info angielski dla dzieci pruszków na omawiany problem.

chiński, zatem język Hanów, zatem język i pismo wykorzystywane w Chinach, to w rzeczywistości grupa języków, które mają swoje wspólne korzenie. W Chinach funkcjonuje bardzo dużo dialektów a ich znaczna liczba niezwykle utrudnia komunikację między mieszkańcami odległych od siebie stron Chin. W 1956 r. wprowadzono zatem oficjalną wersję języka chińskiego, która zwana jest putonghua. Jest to jeden z dialektów mandaryńskich a jest oparty na dialekcie pekińskim. To obecnie tego języka oficjalnego (zwanego językiem chińskim oficjalnym czy j. mandaryńskim albo standardowym j. chińskim), naucza się dziś w szkołach. Ponadto to właśnie ten język słyszymy w chińskich mediach.

chiński wrocław

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o cudzoziemców, to najczęściej uczą się właśnie putonghua i wiele osób nazywa go po prostu j. chińskim. Jeśli również Ciebie interesuje j. chiński Wrocław jest miejscem, gdzie możesz się go efektywnie uczyć. Język ten to język analityczny, czyli nie ma jakiejkolwiek odmiany wyrazów. Najistotniejszą rolę spełnia z kolei składnia. Odwrotnie niż jest w j. polskim, w języku mandaryńskim szyk zdania może zupełnie odmienić jego sens.

W chińskim w zasadzie nie występują jakiekolwiek rodzaje, czasy, liczby czy też przypadki. Z tego też powodu do nauki j. chińskiego nie potrzebujemy tabeli odmian, trzeba jednak położyć duży akcent na uczenie się konstrukcji.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*