Jak „po godzinach” dorobić do gaży?

Jeśli brakuje ci gotówki, mógłbyś spróbować sobie dorobić. Radzimy, gdzie należy szukać dodatkowego źródła utrzymania.
Na początek musisz wiedzieć, co umiesz, w czym jesteś świetny i w jaki sposób mógłbyś „przekuć” to w dodatkowy zarobek.

Apteka

Autor: Monika
Źródło: http://www.flickr.com
Uczysz w liceum francuskiego? Po godzinach mógłbyś się zająć na przykład tłumaczeniem tekstów czy udzielać prywatnych lekcji (jeżeli w mieszkaniu nie masz należytych warunków, wówczas mogą to być korepetycje z dojazdem do ucznia). Student informatyki z kolei z powodzeniem mógłby udzielać lekcji ze swojej dyscypliny.
składanie łóżka

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz dorabiać mógłbyś sobie także w innej specjalizacji niż twa praca zawodowa, o ile czujesz się na siłach. Może ukończyłeś jakiś kurs i tę wiedzę chciałbyś zastosować w praktyce? Czy od lat się czymś interesowałeś oraz jesteś w tym faktycznie dobry? Nie ulega jednakże kwestii, iż w najlepszej sytuacji będą osoby, które mogą przyjąć zlecenia zgodne z ich profesją, przykładowo pedagodzy, informatycy, dziennikarze, rachunkowi, graficy, lekarze itd. Niemniej jednak w dzisiejszych czasach już prowadzenie bloga bywa intratnym zajęciem. Grunt, by wpisy były ciekawe a także systematyczne. Lubisz gotować? Możesz wypiekać ciasta na zlecenie czy dorabiać w firmie cateringowej. Masz umiejętności manualne? Możesz robić szyć czy sprzedawać rękodzieło. Doskonale idzie ci pisanie? Rozważ świadczenie usług takich jak poprawianie tekstów.

Lecz dorobić można też w sposób o wiele prostszy, przykładowo oferując wsparcie przy odrabianiu prac domowych, trzepiąc dywany (dywany do przedszkola) starszym osobom, zajmując się ogrodem sąsiadów, promując przeróżne artykuły jako hostessa bądź pilnując maluchów.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*