www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Jak skutecznie uczyć się języków obcych – koniecznie wypróbuj te rozwiązania!

W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest poprawna znajomość języka angielskiego. Nie powinno to dziwić, ponieważ współcześnie traktowany zostaje jako język uniwersalny. Szacuje się, że zna go więcej niż miliard ludzi. Oznacza to, że porozumiemy się w nim praktycznie wszędzie. Dodatkowo to język nierzadko wymagany w pracy. Szukanie odpowiedniego nam stanowiska bez znajomości języka angielskiego może być trudne. Pamiętajmy, że na naukę nigdy nie będzie zbyt późno. Warto jednakże poznać kilka technik skutecznego zapamiętywania.

angielski

Autor: Kaplan International English
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli niezbędny jest nam nadzór i samodzielna nauka nie wchodzi w grę, poszukajmy nauczyciela. Do wyboru przede wszystkim mamy zajęcia w grupach lub prywatne korepetycje. Musimy zdecydować, jaka forma bardziej nam odpowiada. W jakich miejscach szukać nauczycieli. W dzisiejszych czasach rozległym źródłem wiedzy jest sieć. Wyszukiwarki i stworzone specjalne witryny pomogą nam w decyzji, bez związku z tym, czy potrzebne są nam indywidualne lekcje angielskiego Warszawa, Poznań czy Jelenia Góra – . Bez problemu odnajdziemy strony z ogłoszeniami korepetytorów. Dzięki nim dowiemy się ile kosztuje przykładowo, język angielski Piaseczno, dodatkowo zapoznamy się z opiniami o nauczających. Rzecz jasna sam wybór korepetytora i rozpoczęcie lekcji to nadal nie wszystko. W nauce języka obcego ważna jest systematyczna praca – idź na stronę.

Wyłącznie dzięki temu możemy naprawdę dobrze władać językiem. Dlatego też warto wykorzystać pozostałe techniki, przykładowo popularne fiszki, które pomogą w nauce słówek. Wystarczy przygotować niewielkie karteczki i wypisać na jednej ze stron słówko w języku obcym, na drugiej natomiast w polskim.

angielski

Autor: The Liverpool School of English
Źródło: http://www.flickr.com

Fiszki rozkładamy polskim słówkiem do przodu i zapamiętujemy to, co jest po drugiej stronie. Poza tym warto wsłuchać się w język. Jeśli oglądasz dużo filmów lub seriali – spróbuj włączyć tylko angielskie napisy.

Oczywiście początkowo zacznij od czego, co ma prosty język, np. od bajek czy seriali dla młodzieży. Możesz także zmienić język swojego smartfona, tableta i innych urządzeń na angielski. Na pewno zapamiętasz układ funkcji, dzięki czemu szybko przyswoisz angielskie odpowiedniki. Jeżeli tylko możesz spróbuj także porozmawiać z domownikami po angielsku. Wszystkie te praktyki pozwolą ci otworzyć się, mówić poprawnie i zapamiętać słowa czy konstrukcje. Poznanie języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważnym procesem. Jeżeli więc nie znamy go jeszcze – powinniśmy to zmienić, czego z pewnością nie pożałujemy.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*