www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Jak uczyć się obcych języków?

Większość z nas, rozpamiętując studenckie lata, zgodzi się pewnie ze stwierdzeniem, że język obcy był wyłącznym przedmiotem, którego nie można było opanować 3 dni przed egzaminem.
Uzyskanie językowej biegłości wymaga dłuższego okresu metodycznej pracy oraz determinacji.

Predyspozycje językowe i intensywność kontaktu z językiem grają tu ważką rolę, nie są to jednak składniki, które przesądzają o sukcesie, ponieważ dzięki przestrzeganiu wypróbowanych zasad i cierpliwości języka obcego może nauczyć się każdy.
szkoła językowa rzeszów

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Najpierw odpowiedz sobie na zapytanie czemu chcesz się uczyć. Jakiego rodzaju jest Twa motywacja: Czy język jest Ci niezbędny w pracy zawodowej? Na uczelni? W służbowych wyjazdach oraz na wczasach? Może urzeka Cię literatura danego obszaru językowego? A może Twoje fascynacje mają charakter w wyższym stopniu osobisty? Zasada numer jeden brzmi: żeby się nauczyć, musisz rzeczywiście potrzebować! Staraj się zawsze, ażeby nauka języka była dla Ciebie przyjemnością. To z pewnością przełoży się na większe zaangażowanie oraz lepsze wyniki. Starannie wyselekcjonuj zatem szkołę językową a także profesora, jaki sprawi, iż zajęcia będą jednym z ulubionych punktów Twojego tygodniowego terminarza. Można to uczynić wpisując w wyszukiwarkę frazę: szkoła językowa Rzeszów. Bierz czynny udział w lekcjach! Wyznaczaj sobie konkretne cele oraz systematycznie realizuj je. Rozważ, co chcesz uzyskać i zasięgnij porady metodyka bądź doświadczonego pedagoga, ile czasu będziesz potrzebować, ażeby je zrealizować.

Systematycznie uczęszczaj na lekcje jak też regularnie powtarzaj materiał z każdej lekcji. Pamiętaj, 15 minut codziennej systematycznej pracy da lepsze wyniki, aniżeli dwugodzinna nauka raz na tydzień.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*