Zimowe opony wybieraj latem!

Na dworze lato w rozkwicie, słońce, nikt z nas na pewno nie rozmyśla o zimie, a tymczasem to doskonały czas, żeby rozważyć zakup nowych opon zimowych do naszego auta. Większość producentów w tej części roku wyprzedaje je po okazyjnych cenach.

Oczywiście są to nowe opony, w świetnym stanie, lecz sprzedawcy muszą opróżnić magazyny przed dostawą nowych modeli. Stąd właśnie lenie przeceny.. Opony zimowe to niezwykle istotny element wyposażenia samochodu (i nie ważne czy to opony (zastaw Aircom) terenowe czy opony do motocykli. Są bardzo istotne, gdy chodzi o bezpieczeństwo, stąd też nie odkładajmy tematu.

serwis volkswagena kraków

Autor: Istockphoto
Źródło: Istockphoto

Bywa i tak, że kierowcy wcale nie zamieniają opon na dostosowane do zimowych warunków. Bronią się pozbawionymi racji bytu argumentami, jak choćby ten, że nie poruszają się autem zimą, że przecież prowadzą ostrożnie itp. To błąd i głupota! Do wypadku nie potrzeba dużo, wystarczy kawałeczek oblodzonej drogi, aby auto zaczęło tańczyć na jezdni. Polecamy serwis volkswagena krakówSą niestety wciąż kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie korzystają z zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Nie fajne dużo konkretów www.grupapartner.pl dość, że niszczą letnie opony, które przecież są inaczej zrobione niż zimowe, to jeszcze stwarzają wielkie zagrożenie dla siebie i dla wielu innych uczestników ruchu drogowego. To wręcz straszne, że wziąć zdarzają się ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni. Zgroza.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważne, wiec zwracajmy uwagę na kondycję opon w naszym aucie. Opony zimowe to nie kaprys, to obowiązek, jeżeli nie chcemy, aby nasze auto zostało jeżdżącą katastrofą. Można już teraz porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak wiele przestrzeni, a uda nam się sporo zaoszczędzić w czasie letnich promocji. Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie z pewnością znajdziemy wiele ofert, a być może uda nam się zakupić opony z wyższej półki (np. opony Michelin, opony Bridgestone) za mniejsze pieniądze. Sprawdź salon vw kraków.

Jeżeli nie posiadamy swojego garażu zawsze możemy opony schować w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to dużym kłopotem i opony spokojnie poczekają na swoją porę. Pogoda w naszym kraju jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie nadejdzie w połowie września… Warto być przygotowanym.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*