W jaki sposób zapisać się na wspaniały kurs dokształcający

Potrzeba rozmaitych kursów dokształcających jest w ostatnim czasie ogromnie duża. Dotyczy to szczególnie biznesmenów, którzy chcą swoją działalność rozwijać i usprawniać. Aby móc to osiągnąć, na świecie wprowadza się dużo różnego rodzaju metod, dzięki którym dana osoba jest w stanie nieustannie podnosić swoje kwalifikacje, a przy tym także zyskiwać konieczne doświadczenie. Szkolenia są w szczególności ważne, gdy stosuje się je do osób stojących na kierowniczych stanowiskach. Stanowisko to oznacza bowiem również kierowanie pracownikami, tę firmę tworzącymi.

Do tej sztuki potrzeba natomiast dużej liczby konkretnych umiejętności. Niektóre z nich niektórzy ludzie posiadają z natury, są to bowiem takie przymioty jak zdolności przywódcze, zrozumienie dla innych i skuteczność w połączeniu z umiejętnością dopasowywania się. Wiele umiejętności jednak wymaga długotrwałego wdrażania i uczenia się. Do takich celów stworzono więc szkolenia dla menedżerów. Jednym z etapów tej swego rodzaju edukacji jest zdobycie poziomu zwanego Green Belt – .

Treść szkolenia

szkolenie

Autor: Heinrich-Böll-Stiftung
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia green belt aktualnie można odbyć w wielu różnych miejscach. Ogromnie ważne jest, by prowadziła je osoba wyspecjalizowana i wykształcona. Najczęściej jest to więc człowiek znajdujący się na etapie black belt, a więc na etapie dużo dalszym niż etap osiągany na szkoleniu. Tego rodzaju szkolenie umozliwia określonej osobie powolne wdrażanie się w zarządzanie w biznesie. Oczywiście nie ma tu jeszcze mowy o zarządzaniu całą firmą, każdy proces tego typu trzeba bowiem rozpoczynać od mniej istotnych elementów. Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje właściwy certyfikat, poświadczony przez międzynarodowych prifesjonalistów.

Skąd nazwa „black belt”?

Nazwa opisywanego poziomu umiejętności, a także szkoleń (six sigma green belt) z tego zakresu nie została dobrana przez przypadek. W pierwszej kolejności wspomnieć należy, iż nazwa ta została stworzona przez podobieństwo do różnorodnych sztuk walki, takich jak na przykład karate, w których również uzyskuje się kolorowe pasy zależnie od etapu. W cechach wiążących się z biznesem pas ten ma wymiar symboliczny, unaocznia drogę, jaką określona osoba odbyła od początku aż do czarnego pasa, będącego stopniem najwyższym.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*