Jaka czapka dla oseska?

W garderobie dzidziusia nie może zabraknąć czapki. Wysoko ulokowana w hierarchii odzieży, czapeczka dla bobasów ochrania dziecko przed ubytkiem ciepła (aż 40% ciepła uchodzi przez główkę).

Jaka winna być czapka zimowa dla niemowlaka? Czapka winna odpowiednio lgnąć do główki dziecka i posiadać dodatkowe osłony na uszy (czapka-pilotka) lub być osadzona głęboko. Ważne, aby dokładnie osłaniała czoło noworodka w czasie przechadzek. Na co dzień najlepsze są czapeczki z bawełny, bez zbędnych zdobień, jakie mogłyby przeszkadzać oseskowi. Grubość czapeczki musi być uwarunkowana od pogody.
wzornictwo

Autor: Brian Eager
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy nakładać? Do trzeciego miesiąca życia szkraba zaleca się nakładanie cienkiej, bawełnianej czapeczki po kąpieli. Na pewno narzuć dziecku czapeczkę przed wyjściem na spacer w wietrzny bądź chłodny dzień. Po dojściu do domu należy zdjąć czapeczkę, ażeby malec się nie spocił, co mogłoby zagrażać chorobą. Śmieszne czapeczki dla maluchów. Czapeczki dla dzieciaków nie muszą być banalne a także jednostajne. Gdy dziecko podrośnie oraz będzie chodzić już o własnych nóżkach możesz zafundować mu dowcipną czapeczkę, której ozdoby nie będą uwierać. Taki dziecinny gadżet można włożyć na przechadzkę lub w odwiedziny do znajomych lub rodzicieli. Barwne, bajkowe nakrycia głowy są zdecydowanie chętniej noszone przez dzieciaków – przepiekne czapki ziomowe dla niemowlaków.

Mała truskawka, krasnal bądź pirat wywołają uśmiech na twarzy omijających was osób. Oprócz tego, to przydatny gadżet dla dziecka w okresie karnawałowym.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się większą ilość danych na ten temat, to odnajdziesz je zapewne po przejściu do serwisu www (http://www.tablicowo24.pl/kategorie/tablice-magnetyczne/tablice-magnetyczne-rama-drewniana/), gdzie są one niezwykle szczegółowo opisane.

Dziś już wiadomo iż wkładanie dzidziusiowi czapki w domu nie jest konieczne.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*