Jaka muzyka jest dobra dla maluchów?

To, jakich artystów słucha młodzy człowiek, wykazuje duży wpływ na jego wychowanie. Generalnie wszyscy rodziciele powinni orientować się, w jakich kapelach lubuje się ich latorośl. Współczesna branża rozrywkowa jest kiepska, tak mówią nawet najbardziej umiarkowani publicyści.

Na pewno należy ograniczać dzieciakowi dojście do sławnych aktualnie muzyków, w których teledyskach przeważają seks i przemoc. Jako rozsądny rodzic musisz chronić swojego podopiecznego przed klipami hip hopowymi z USA, w których występujący używają knajackiego słownictwa.

Chcesz odnaleźć coś podobnego na prezentowany w tym miejscu wątek? Kliknij ten link – ta użyteczna oferta bez wątpienia może rzucić nowe światło.

Tego sortu muzyka może spowodować, że twoje dziecko zinternalizuje złe postawy etyczne, takie jak brak szacunku do kobiet i egoizm. Trzeba napisać to wprost – raperzy nie przekazują widowni żadnych dobrych rzeczy, a wręcz przeciwnie. Oczywiście niemożliwe jest totalne odseparowanie dziecka od takich treści. Obligacją każdego opiekuna jest więc rozmowa z młodym człowiekiem i wyłożenie mu swojego stanowisko. Trzeba koniecznie powiedzieć latorośli, że afirmowane w klipach muzycznych postawy są niebezpieczne.

Jaka wiec musi być odpowiednia muzyka dla dzieci (ciekawa strona: muza dla maluchów)? Trudno powiedzieć. Kluczowe jest to, aby rodziciel intensywnie wychowywał podopiecznego, rozmawiał na temat jego faworytów i nienachalnie proponował mu fajne zespoły. Nic tak silnie nie zbliża rodzica i latorośl, jak dzielona pasja. Jeżeli jesteś zwolennikiem jakiegoś zespołu, podrzuć swojemu podopiecznemu jakieś albumy – jest szansa, że latorośli się spodobają. Miej na uwadze, żeby nie odstręczać dziecka przesadnie ugrzecznionymi wykładami, spróbuj trafić do młodego człowieka. Miej na uwadze również, by nie rekomendować mu jakichś dziecinnych zespołów, kiedy twój podopieczny ubi bardziej „dorosłe” utwory. Nie należy niczego na siłę wpychać, każde dziecko bowiem nienawidzi, kiedy jest do czegoś przymuszane. Decyzja o wybraniu artysty powinna być aktem niezależnej woli dziecka, a nie nakazem zaborczego opiekuna. Ciekawe propozycje płyt i nagrań, nie tylko muzycznych, dla swojej pociechy możesz zamówić: w tym serwisie

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*