www.empiktv.com

Dowiedz się więcej…

Jak duże alternatywy stoją przed dydaktykami podczas niżu demograficznego?

Nauczyciele aktualnie już nie są tak zwanymi świętymi krowami. W końcu dzisiaj mamy niemały niż demograficzny. Jeśli pomniejszyła się ilość dzieci, nie powinno przesadnie zdziwić, że bezrobocie to coraz bardziej poważne zjawisko w branży. Naturalnie sytuacja nauczycieli nie jest aż tak bardzo beznadziejna. Zasadniczo tacy solidni nauczyciele w dalszym ciągu robią to co potrafią najlepiej. Tak w ogóle byłoby fajnie, gdyby zawsze szli na zwolnienie lub wcześniejszą emeryturę ci belfrzy, którzy całkowicie nie nadają się do tego niezmiernie ciężkiego zawodu.

nauczyciel w czasie lekcji

Autor: Hannah Shelton
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, to teraz na nieszczęście mało realne – szczególnie starsza część nauczycieli często jest tak jakby pod ochroną. No dobrze, ale w końcu solidny nauczyciel powinien nadal nauczać polskie albo zagraniczne dzieciaki! Porządna edukacja to prawdziwy skarb, odnośnie tego ciężko mieć jakiekolwiek wątpliwości! Na szczęście w szczególności w największych miastach nawet brak etatu w zwykłej szkole nie jest aż tak wielką przeszkodą w dostaniu zatrudnienia! Sprawdź: angielski dla firm.

W końcu praca dla nauczycieli w Warszawie jest różnoraka. Weźmy chociażby w rachubę pracę w szkole językowej. Często kilka godzin na tydzień to niemała kasa. No właśnie, bardzo często nauczyciele w typowych szkołach pracują tak naprawdę niedużo… W takim razie fakty są takie, że zwolnieni nauczyciele powinni dostosować się do nowej sytuacji. Jednak spokojna głowa – często sytuacja jest taka, iż nowa sytuacja jest korzystniejsza, aniżeli stara! Dla zaciekawionych: pischool.pl/podstrona/25/

Akustyka w szkole

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong

Godne dużego zainteresowania jest również udzielanie korepetycji. Fakty są takie, że nierzadko jest tak, iż nauczyciel, który słynie z efektywności jest w stanie zarobić znaczącą ilość pieniędzy. To pokazuje, że nauczyciele i tak mają dużo możliwości. Nikt nie powiedział, iż miejsce nauczyciela jest tylko w państwowej szkole. Choć naturalnie korepetycje matematyka Warszawa czy pracowanie w szkole językowej tak czy siak są zarezerwowane wyłącznie dla najlepszych. Zapewne kiepski nauczyciel po jakimś czasie utraci zarobek. No cóż, właśnie tak funkcjonuje wolny rynek. Podsumowując kwestię zatrudnienia w edukacji – nadal zwłaszcza ci porządni nauczyciele mogą zarobić niemałe pieniądze, a do tego rozwijać naszą młodzież – .

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*