Jakie gatunki literackie można coraz częściej słuchać w formie audiobooków

W chwili obecnej coraz popularniejsze są książki w formie elektronicznej.

Praktycznie wszystkie najlepsze wydawnictwa mają je w swojej ofercie. Możemy nabyć je we wszystkich możliwych formatach i na wielorakich nośnikach. Jednym z bardziej rozpowszechnionych są audiobooki.
W tej formie możemy kupić książki wielu gatunków literackich a także podręczniki.

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com

Do najpopularniejszych rodzajów należą: bajki i baśnie audiobooki, biografie i dzienniki audiobooki, fantastyka i fantasy audiobooki.Jeśli wziąć pod uwagę bajki i baśnie audiobooki są osiągalne zarówno bajki autorów klasycznych jak również bajki pisarzy nam współczesnych. Gdyby rozpatrywać bajki i baśnie audiobooki, możemy się spotkać z audiobookami czytanymi przez lektorów którymi bardzo często są lubiani aktorzy lub aktorki. Można spotkać także bogatsze w formie audiobooki to jest słuchowiska bogate w efekty specjalne takie jak: szum wody, świergot ptasząt, grzmoty, muzyka. Wszystko to podnosi jakość słuchanego audiobooka (biografie audiobooki).Następnym gatunkiem bardzo często usytuowanym wysoko w rankingach są również biografie i dzienniki audiobooki. Z nowości wydawniczych możemy wymienić wywiad rzekę z panem prof. Władysławem Bartoszewskim. Inną ciekawą pozycją są niedawno wydane „Dzienniki” pani Agnieszki Osieckiej. Jednym z bardziej bogatych działów literackich wydanych w formie wersji do słuchania jest rodzaj fantastyka i fantasy (fantastyka audiobooki). Przyczyną takiego stanu rzeczy są możliwości jakie oferuje ta forma przekazu, głównie ze względu na multimedialny charakter audiobooków.

Książki do słuchania służą nie tylko rozrywce ale także poszerzeniu wiedzy na wszystkich poziomach edukacji. W tym dziale najpopularniejsze są ekonomia i biznes audiobooki. Spośród podręczników do ekonomii możemy mówić o podkategoriach: księgowość, księgowość zarządcza, miko i makroekonomia autorów takich jak: Samuelson, Balcerowicz. Z literatury naukowej wspomnieć można: audiobooki z zakresu ekonomii, z historii, z nauk politycznych, z religioznawstwa, z kulturoznawstwa a także z tak egzotycznych zagadnień jak: astrologia czy magia.Także lektury szkolne czy pomoce dla nauczycieli w formie do słuchania stają się coraz bardziej powszechne. Takie formy podręczników są wręcz proponowane przez władze edukacyjne.Książki w formie audiobooka są bardzo wygodne, ponieważ można słuchać jej również w podróży (stojąc w korkach).

Nie zwlekaj oraz sprawdź w źródle (http://www.bscav.eu/oferta/tlumaczenia-symultaniczne/), jak podchodzi do omawianego zagadnienia inny autor – ten wpis także jest bardzo ekscytujący!

Nie wymaga specjalistycznych urządzeń – wystarczy najprostszy mp4 czy laptop albo radio samochodowe. Ta forma jest także lubiana przez osoby z problemami w poruszaniu się, bo niweluje bariery osób z niepełnosprawnością.Wydaje się, że audiobooki ze względu na swą formę i wygodę używania będą przyszłością wydawnictw.

About

View all posts by

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*